Проблеми мешканців багатоповерхівок нову владу Херсона не цікавлять – голови ОСББ (відео)

За правління Херсоном екс-мера Миколаєнко діалогу між головами херсонських ОСББ і владою практично не було, але навіть при ньому, приміром,  дорого вартісні капремонти ліфтів у багатоповерхівках робили коштом міського бюджету.

За нової ж влади міста на чолі з мером Колихаєвим діалог з головами ОСББ начебто є, натомість зиску з нього – нуль. Зокрема, розроблена і прийнята новою владою міста Програма ЖКГ на 2021-2025 роки загнала ОСББ у «глухий кут».

Про це голови ОСББ розповіли під час прес-конференції, що відбулася у Херсоні 16 червня:

Анжела Тарасенко

«Нас, начебто, влада слухає, але врешті робить по-своєму. Наших представників  долучили до розробки цієї Програми, але всі наші пропозиції були проігноровані. На сесію документ потрапив у геть іншому, неприйнятному для нас вигляді. Натомість наш мер Ігор Колихаєв пише у соцмережах пости, просто підло зіштовхуючи голів ОСББ з мешканцями будинків. Він пише, що ліфти стоять через бездіяльність голів, що можна взяти кредити і відремонтувати ліфти. Можливо, один ліфт і можна. Але, якщо іх п’ять, чи більше – ні. Багато ОСББ ще не закрили виплати за «теплими» кредитами. Нічим закінчилися й наші намагання підписати з владою меморандуми, чи створити Раду голів ОСББ при міському голові, щоби влада з перших вуст чула про проблеми мешканців багатоквартирних будинків. Ми категорично не згодні з політикою влади і будемо боротися далі, якщо нас не почують у Херсоні, ми підемо за межі Херсона», — заявила голова ОСББ Анжела Тарасенко.

Повертаючись до ліфтів, передбачений Програмою їх капремонт за умови спів фінансування 40% (ОСББ) і 60% (бюджет міста) – справа нереальна.

«Люди опинилися у заручниках ситуації. Ліфти стоять, а інваліди, сидять по квартирах, пенсіонери і мами з дітьми з неймовірними труднощами долають сходи. Програма  ж,  прийнята владою – мертва, працювати за нею ОСББ не зможуть. У моєму будинку вартість капремонту ліфтів – 1,2 млн грн., то це нам треба десь взяти 450 тисяч, я навіть боюся озвучувати людям цю цифру», —  констатувала голова ОСББ Тетяна Якименко.

І безвихідна ситуація лише ліфтами не обмежується, так само і з капремонтами дахів. Є питання й щодо прибудинкових територій, які ОСББ прибирають і утримують за свої гроші, але з передачею землі об’єднанням – все складно: в постійне і безоплатне користування влада не хоче надавати, пропонує винятково в оренду, тобто знову хоче «залізти у кишені» ОСББ.

При цьому, як зазначила голова ОСББ Олена Макєєва, в інших містах України усі ці проблемні питання вирішуються, бо там влада, на відміну від Херсона, «повернулася обличчям» до людей, які взяли на себе відповідальність за, скажемо чесно, «убитий» житловий фонд.

Яскраво характеризує позицію херсонських чиновників той факт, що анонсована раніше прес-конференція голів ОСББ потрапила під «контрудар» мерії, яка вирішила провести нараду з головами ОСББ у той же день і у той же час.

«Ми хочемо відстояти свої інтереси, нас не чують, бо їхня мета – лише боротьба за крісла», — так прокоментувала результати «контрнаради» і ситуацію загалом голова ОСББ Людмила Чайка.

Як бачимо, зміна влади у нашому місті поки не дає результатів щодо вирішення його проблем. Знову людей не чують, знову розповідають про дефіцит бюджету і т.п. Знову назрівають протести…

Натомість за недешево і досить результативно   змінюється вигляд всередині будівлі мерії та навколо неї. І ніякий бюджетний дефіцит цим змінам – не перешкода…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: