Херсонський завод хоче побудувати плавучий госпіталь

Херсонський державний завод «Палада», що будує унікальні доки, планує створити з хорватськими партнерами плавучий госпіталь, призначений для роботи в умовах пандемії чи землетрусів.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

«Створити плавучий госпіталь планує Херсонський державний завод Pallada разом із партнерами з Республіки Хорватія. Виріб буде призначений для лікування населення в умовах пандемії чи землетрусів. Також сторонами заплановано спільне будівництво плавучих готелів для Адріатики на базі залізобетонних понтонів «Палади», — написав Гусєв.

Херсонський завод хоче побудувати плавучий госпіталь для роботи під час пандемії

Він зазначив, що про такі домовленості йшлося під час зустрічі керівництва підприємства із почесним консулом Республіки Хорватія в Україні Сергієм Фаткулліним.

Як підкреслив Гусєв, «Палада» входить до складу Державного концерну «Укроборонпром». А плавучі доки заводу вже понад 40 років успішно експлуатуються в Хорватії та багатьох інших країнах. Підприємство використовує оригінальну технологію: понтон дока виготовляється з морського залізобетону, а башти — з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити витрати на експлуатацію в кілька разів, а строки надійної експлуатації збільшуються – до 50 років порівняно з традиційним сталевим доком.

Херсонський завод хоче побудувати плавучий госпіталь для роботи під час пандемії

За словами Гусєва, прямі контакти між суднобудівними підприємствами України і Хорватії поглиблюються, і це не лише додаткові інвестиції для підприємств, а й підвищення екологічних та технологічних стандартів, за якими працює «Палада».

Як повідомляв Укрінформ, завод «Палада» розташований на Карантинному острові поблизу херсонських портів – морського й річкового. Завод має державну форму власності — органом управління є державний концерн «Укроборонпром». Підприємство будує різні за призначенням доки — від монолітних залізобетонних вантажопідйомністю 400 т до композитних доків вантажопідйомністю понад 30 тис. тонн, чимало з яких є унікальними. У квітні 2014 р. на заводі було створено новий підрозділ — проєктно-конструкторське бюро «Палада».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: