184 округ з центром в Новій Каховці залишився без депутата Верховної Ради (відео)

Через безпідставне зволікання Верховної Ради проміжні вибори народного депутата в №184 окрузі на Херсонщині, де раніше було обрано Ігоря Колихаєва, не відбудуться одночасно з аналогічними виборами в інших  мажоритарних округах, а саме 28 березня 2021 року.

Наступна можлива дата їх проведення – аж 31 жовтня поточного року, адже чинне законодавство передбачає лише дві дати для проведення довиборів – остання неділя березня й остання неділя жовтня. Таким чином, виборці округу №184 через політичні мотиви можуть тривалий час залишатися без представника їхніх інтересів у Верховній Раді.

Раніше не існувало строгих часових обмежень щодо проведення довиборів у округах – у законі про вибори нардепів лише було зазначено, що вони відбуваються в останню неділю 60-денного строку з дня опублікування ЦВК рішення про їх призначення. Проте після внесення Верховною Радою змін до виборчого законодавства в липні 2020 року такі обмеження з’явилися: тепер проміжні вибори можуть відбуватися лише двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня (ч. 6 ст. 16 закону про вибори нардепів).

Нова Каховка онлайн

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: