480 дітей на Херсонщині виховуються в дитячих будинках

УНІАН

На Херсонщині створено 71 дитячий будинок сімейного типу. В них виховується 480 дітей. Про переваги та недоліки цієї форми виховання дітей у програмі «Тема дня» Українського радіо. Херсон розповіли заступниця начальника Служби у справах дітей Херсонської ОДА Ольга Баришнікова, начальниця Херсонської міської служби у справах дітей Віра Капліна та батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу Олександр Горбенко.

За даними Служби у справах дітей, на Херсонщині проживає майже 200 тисяч дітей. Серед них близько 3000 діти сироти і діти позбавлені батьківського піклування.

«На кінець минулого року 98% дітей були влаштовані саме у сімейні форми виховання. Ще у інтернатних закладах проживають ще 63 дитини-сироти і позбавлені батьківського піклування. Тому робота щодо створення ДБСТ триває». — розповіла Ольга Баришнікова.

Щороку в регіоні близько 350-400 дітей набувають статус дитини-сироти. Олександр Горбенко виріс разом з дітьми з інтернату, бо там працювали його батьки. Тепер сам створив будинок сімейного типу і взяв під опіку «інтернатівських» дітей.

«Мої батьки працювали в інтернаті і я виріс разом з дітьми з інтернату. Коли я виріс, я зрозумів, що вони мені заздрили. Коли я йшов додому, вони залишалися в інтернаті із своїми проблемами, труднощами, ніхто їм в цьому допомогти.Тоді з дружиною ми вирішили, що візьмемо дітей і дамо їм батьків. У нас є 4 свої біологічних дітей і це не зупинило нас. Я вже 2 роки батько-вихователь таких дітей. Такі форми влаштування дітей дуже потрібні», — розповів Олександр Горбенко.

Щоб створити ДБСТ потрібно звернутися або Херсонську міську раду або в держадміністрацію написати заяву і надати пакет документів і обов’язково довідку про навчання при центрі соціальних служб.

» В ДБСТ виховуються діти із статусом діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування віком від 3 до 18 років. А якщо дитині виповнюється 18 років і вона знаходиться на навчанні то до 23″, — каже Віра Капліна.

Вік батьків-вихователів теж має значення. Якщо батьки-вихователі досягають пенсійного віку, то до цього часу ті діти, які будуть їм передаватися мають досягти повноліття.

«В цьому місяці – померла мама-вихователька ДБСТ і залишився тато з такими дітками. І звичайно він не буде віддавати цих дітей і вони не хочуть від нього йти. Хоча ми рекомендуємо створювати ДБСТ коли є повна сім’я, але бувають і винятки», — каже Ольга Баришнікова.

Діти, які виховуються в ДБСТ, мають пільги і на безплатне харчування і на путівки.

«Ще в нас є така пільга, що батьки-вихователі мають право на оздоровлення влітку разом з дітьми, які оплачуються за рахунок міського бюджету. Вже 5 років така можливість є у прийомних сімей, дитячих будинків у місті Херсоні», — повідомила Віра Капліна.

Наталя Шклярук. Суспільне

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: