Агрофірма «Білозерський» на Херсонщині: на підприємстві розпочато службове розслідування

Понад місяць тому у селищі Дніпровське Білозерської ТГ на Херсонщині виник конфлікт навколо комунального підприємства агрофірми «Білозерський». Після створення територіальної громади це підприємство за законом мало перейти у власність Білозерської селищної ради, але цього не сталось. Яка наразі ситуація, з’ясовувало Суспільне.

Конфлікт у Білозерській ТГ триває не перший день. Виник він, коли до статуту місцевої агрофірми депутати внесли зміни: раніше вона була комунальним підприємством Дніпровського. У результаті реформи Дніпровська ОТГ приєдналася до Білозерської ТГ у вигляді Білозерської селищної ради. Остання має зареєструватися як засновник тих комунальних підприємств, що існували на території Дніпровської територіальної громади. З боку Білозерської селищної ради було зроблено кілька кроків для того, щоб зареєструватись як засновник замість Дніпровської сільської ради, правонаступником якої є. Однак керівництво комунального підприємства агрофірми «Білозерський» почало звинувачувати Білозерську селищну раду у спробах рейдерського захоплення. Тоді місцеві обранці звернулись до народної депутатки по їхньому округу Вікторії Вагнер з проханням розібратись у ситуації.

«До мене як до народного депутата звернулась Білозерська селищна рада з питанням розібратись у ситуації з підприємством «Білозерський». Після створення Білозерської ТГ це підприємство мало перейти у їх власність. Але процеси переходу чомусь загальмували. Оце і є питання: «Чому?» Я звернулася до Офісу Генерального прокурора, у нас була бесіда з Іриною Венедіктовою стосовно цього питання. І я хочу, щоб це було неупереджене розслідування. Чому? Тому що я вважаю, що це підприємство дуже дохідне, дуже потужне. Там потрібно створювати нові робочі місця, бо жителям села складно знайти роботу. Це підприємство повинно працювати правильно, справедливо і прибутково. Я вважаю, що на підприємстві «Білозерський» треба провести аудит, оскільки керівництво агрофірми не надає свої фінансові документи, не показують звітність Білозерській селищній раді, хоча повинні перейти у її власність. Моя позиція така: я хочу розібратись у цьому процесі і я хочу зрозуміти, коли громада отримає у власність це комунальне підприємство. Я хочу, щоб воно збереглося і працювало потужно. Оскільки його можна розвивати, а працівники можуть отримувати достойну зарплату», — говорить Вікторія Вагнер.

Наразі на агрофірмі «Білозерський» проводиться службове розслідування та розпочато аудит підприємства. Про це Суспільному розказала секретарка Білозерської ТГ Олена Козачек.

«Кілька днів тому за розпорядженням Білозерської селищної ради розпочато службове розслідування стосовно директора комунального підприємства «Білозерський» і на час цієї перевірки його відсторонено від виконання своїх повноважень. Також розпочато державний аудит. Вже виявили факт, що на підприємстві числились люди, яким зарплата нараховувалась, а вони не працювали. Наразі підприємство працює, робота налагоджується. Працівникам почали виплачувати зарплату, яка систематично затримувалась», — каже Козачек.

Білозерська селищна рада робить все, щоб це підприємство було збережене, говорить Олена Козачек, працювало потужно і прибутково. Питання про розпаювання землі, яке порушували жителі навколишніх сіл під час громадських зборів третього квітня, наразі не стоїть.

Суспільне готове оприлюднити позицію директора Олександра Ощипка, якщо він або його представники зв’яжуться з редакцією у будь-який зручний для них спосіб та час.

Що відомо

  • Наприкінці березня у селищі Дніпровське Білозерської ТГ на Херсонщині виник конфлікт навколо підприємства агрофірми «Білозерський». Жителі навколишніх сіл провели громадські збори. Тоді люди оголосили рішення вийти з Білозерської ТГ та висловили недовіру депутатам.
  • 3 квітня вдруге відбулись громадські збори за участі місцевих жителів, депутатів та працівників агрофірми «Білозерський». Про вихід з ТГ вже не йшлося. Натомість люди вимагали розпаювання землі.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: