Апеляція не допомогла: поновитися на посаді в Укртрансбезпеці Ігорю Пастуху не вдалося

Екс-очільник Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Ігор Пастух програв черговий суд щодо свого поновлення на посаді.

Учора, 28 квітня 2021 року, П’ятий апеляційний адміністративний суд України залишив без змін рішення Херсонського окружного адміністративного суду, а скаргу Ігоря  Пастуха – без задоволення.

Нагадаємо, Ігор Пастух очолив Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки 30 квітня 2016 року.

На цій посаді Ігор Олександрович, користуючись своїми можливостями, а також підтримкою тодішнього губернатора Херсонщини Андрія Гордєєва, «розвернувся» на повну. Через створені ним корупційні схеми до кишень Пастуха і його покровителів «потекли» чималі гроші.

Як саме «заробляли» чиновники, «Народний контроль» не раз розповідав у своїх журналістських розслідуваннях.

 

Наші матеріали, багаторазові звернення громадських організацій та особисте звернення Юрія Гусєва, який змінив Андрія Гордєєва на посаді голови Херсонської ОДА, дали результат — керівництво Державної служби України з безпеки на транспорті призначило дисциплінарну перевірку щодо діяльності начальника Чорноморського управління Ігоря Пастуха. Перевірка виявила чисельні порушення з його боку, що стало приводом для наказу Державної служби України з безпеки на транспорті №4-д від 06.04.2020 «Про застосування дисциплінарного стягнення», яким Пастуха І.О. було притягнуто до дисциплінарної відповідальності і звільнено з посади на державній службі.

Втім, Ігор Пастух з таким рішенням керівництва Укртрансбезпеки  не погодився й оскаржив його у Херсонському окружному адміністративному суді.

Позовні вимоги звільнений Пастух обґрунтовав неправильністю висновків, отриманих під час дисциплінарного провадження, зокрема щодо, цитуємо: «1) Невиконання (неналежного виконання) посадових обов’язків керівником територіального підрозділу, що за сукупністю стало підставою для встановлення факту порушення присяги державного службовця;

2) порушення приписів чинного законодавства щодо посадової особи стосовно якої провадиться дисциплінарне провадження».

Однак у розгляді матеріалів судової справи судді дійшли висновку, що претензії позивача безпідставні і  5.11.2020 Херсонський окружний адміністративний суд своїм рішенням відмовив Пастуху І.О. у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Одіозний чиновник Пастух не погодився з рішенням суду і подав апеляцію, яку, як ми вже писали вище, також програв.

Обидва судові рішення — і суду першої інстанції, і апеляції, дають підстави вважати, що виявлені у результаті дисциплінарної перевірки чисельні факти неналежного виконання Ігорем Пастухом посадових обов`язків, актів органів державної влади та доручень керівників, а також факти прогулів таки мали місце.

Основна причина звільнення Ігоря Пастуха з посади начальника Чорноморського управління Укртрансбезпеки — порушення присяги державного службовця. Але не варто забувати й про «корупційний талант» Ігоря Олександровича, до якого поки що не дійшли руки у правоохоронців.

Тому хочеться звернути на це увагу, особливо зараз, коли у якості депутата Херсонської міської ради Ігор Пастух прикладає чимало зусиль, не цураючись будь-яких способів, задля впливу на міського голову. Не виключно, що робить він це з метою обзавестися черговим «теплим» місцем, поближче до бюджетних коштів…

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: