Без COVID-сертифікату не пускатимуть на роботу: як це будуть контролювати у Херсоні (відео)

З 8 листопада без COVID-сертифіката не пускають на роботу держслужбовців, освітян та науковців. Невакциновані відсторонюються від роботи без збереження заробітної плати. Хто це має контролювати та чи виконуються у Херсоні ці норми – з’ясовувало Суспільне.

Григорій Кавуненко показує роздрукований сертифікат. Без нього, каже чоловік, раніше до магазину не зайдеш, а відсьогодні на робоче місце не потрапиш.

Невакцинований – не працюєш. Працівників відсторонюватимуть без збереження заробітної плати, але залишатимуть за ними місце роботи. Яка служба має контролювати і як це робити, поки не відомо.

На сьогоднішній день надійшли тільки роз’яснення від мінекономрозвитку, розказує начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тарас Година-Арюпін. Законодавчого документу, де було б все чітко прописано, немає. Держпродспоживслужба перевіряє тільки дотримання карантинних обмежень.

«Зараз Херсонщина перебуває в червоному рівні епідемічної небезпеки саме по цих вимогах. Ми перевіряємо заклади стосовно вимог: виконуються чи не виконуються. Стосовно дотримання наказу міністра охорони здоров’я щодо переліку обов’язкових професій, які мають бути вакциновані, держпродспоживслужба ще не отримувала доручення перевіряти саме цей показник», — каже Година-Арюпін.

У самому управлінні по області з 230 на роботі 223 співробітники. Більшість послуг, консультацій і перевірок, якщо це можливо, надаються онлайн, розказує начальниця Наталя Клим.

«У нас невакцинованих залишилося 7 людей. Усім їм відповідно до роз’яснення повідомлено про вимоги чинного законодавства стосовно свого відсторонення», — каже Наталя Клим.

У міському управлінні культури усі на робочих місцях. 100 % вакцинація, розказує начальниця. Тут також скоротили прийоми людей. Перейшли в онлайн. Дистанційно не тільки консультують, а й концерти та конкурси проводять.

«У нас 7 працівників . Усі вакциновані. Ми до цього дуже серйозно ставимося. Тим паче, що ми працюємо з людьми. Та й для себе самих. У нас не було ніяких вимог, щоб ми вимагали від працівників вакцинуватися», — каже начальниця міського управління освіти Світлана Думинська.

Із сертифікатами і в бухгалтерії управління.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: