Чи бувають мікрокредити без перевірок?

Чи бувають мікрокредити без перевірок?

Кожен, напевно, чув про мікрокредити без відмов, які пропонують МФО. Згідно з рекламними обіцянками мікрофінансових організацій, оформити такий продукт можна, не відвідуючи офісу компанії через інтернет. Чи це насправді так? Чи можна отримати гроші без перевірок у день звернення? Відповіді на ці запитання ви знайдете у нашій статті.

Що таке скоринг та навіщо він потрібен?

Скоринг — це процедура оцінки благонадійності потенційного позичальника за допомогою комп’ютерної програми, за наслідками якої клієнту нараховуються бали. Чим більше балів, тим вища ймовірність схвалення.

Скорингові системи у своїй роботі використовують як банки, а й МФО. Первинна оцінка благонадійності клієнта проводиться не людиною, а штучним інтелектом. Причому така автоматична перевірка має місце під час оформлення будь-якого кредитного продукту.

Програма звіряє вказану в заявці персональну інформацію з відомостями, що знаходяться у вільному доступі, а також закритих баз даних. Особлива увага при цьому приділяється якості кредитної історії потенційного позичальника. Що персональний рейтинг клієнта, то більше балів йому нараховується, отже, збільшується ймовірність отримання позитивного рішення за заявкою.
Оцінюючи благонадійності потенційного позичальника також враховуються такі фактори:

  • наявність офіційної роботи, цінного майна у власності;
  • чи є утриманці, а також заборгованість за кредитами;
  • тривалість трудового стажу;
  • вік та місто проживання клієнта.

За кожен пункт нараховуються чи знімаються бали. Їх підсумовують з тим, що було нараховано клієнту за індивідуальним кредитним рейтингом. Виходячи з результату обчислень програма пропонує схвалити або відмовити за заявкою на кредитування.

Деякі МФО не враховують під час скорингу інформацію, яку вказав потенційний позичальник. Вони беруть дані з БКІ та на їх підставі виносять рішення за заявкою. І тут ризики неповернення зводяться нанівець.

Чи можна отримати мікрокредит без перевірки?

Кредити без відмов – швидше за рекламне гасло, за допомогою якого МФО залучають клієнтів, ніж реальний продукт, доступний до оформлення. Мікрофінансові компанії обіцяють видати гроші без відмов та перевірок, проте насправді завжди проводять потенційних позичальників по скорингу.

Автоматична перевірка кредитної історії є обов’язковою процедурою для всіх МФО. Мікрофінансові компанії приймають рішення щодо заявок на підставі результатів проведеної оцінки благонадійності того, хто звернувся за мікрокредитом.

При цьому сьогодні можна взяти гроші в МФО, які лояльно ставляться до своїх клієнтів і готові співпрацювати навіть із неблагонадійними позичальниками, заплющивши очі на проблеми з кредитною історією. Тільки в цьому випадку кошти видаються під вищі відсотки, у менших сумах та на короткий термін.

При виборі мікрофінансової організації важливо не нарватися на шахраїв. Слід серйозно підійти до питання мікрокредитування, оцінити всі плюси та мінуси звернення до МФО. Радимо насамперед звернути увагу на наявність ліцензії у компанії: документ стане підтвердженням того, що МФО працює на законних підставах. Крім того, варто почитати відгуки клієнтів на тематичних форумах – це дозволить сформувати уявлення про потенційного кредитора.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: