Чи змінилась робота служби швидкої допомоги у Херсоні в умовах пандемії коронавірусу

Майже тисяча викликів з підозрою або підтвердженим COVID-19 надійшла до служби швидкої допомоги за жовтень 2020 року.

Про це Суспільному розповіла завідувачка центральної оперативної диспетчерської Олена Балицька. Жінка показує медичні інструменти, які є в наявності:

«Оце два види пульсоксиметрів. Оцей найбільш поширений у побуті. А це професійний пульсоксиметр. У цьому пульсоксиметрі, коли він вмикається, загоряється червоне світло. Тут також є така лампочка. Необхідно, щоб ця лампочка потрапляла безпосередньо на ніготь. Він показує насиченість крові киснем. Щось у мене тахікардія трохи. Бачите — сатурація 99 відсотків, як і має бути».

Херсонська станція швидкої допомоги має три спеціалізовані бригади для виїздів на ковідні виклики. За потреби можуть підключатися додаткові команди, адже у всіх є засоби індивідуального захисту, — говорить Олена Балицька. Ця машина — повноцінний реанімобіль. Тут запас кисню, дефібрилятор, електрокардіограф і апарат штучної вентиляції легенів. Це контур, який іде до пацієнта — вмикається апарат, виставляються параметри відповідно ваги пацієнта і фізичного розвитку.

Захисний комбінезон, високі бахіли, маска, рукавички і щиток, — у такому вигляді виїжджає на виклики з підозрою на ковід фельдшер Олексій Туманов. Він просить людей не приховувати симптоми, коли говорять з диспетчером швидкої. За його словами, від цього залежить безпека і життя медиків:

«Раніше люди боялися ізоляції, реакції сусідів, тому не повідомляли симптомів. Бувало мовчали навіть по приїзду бригади. Дізнавалися тільки у процесі обстеження пацієнта. Обов’язково вимірюємо температуру, тиск, ступінь насичення крові киснем, слухаємо дихання».

Протягом доби до центральної диспетчерської надходить близько 100 викликів. У середньому на 50 з них бригада виїздить, щоб надати екстрену медичну допомогу, — розказує лікарка Ольга Балицька. Радить одразу телефонувати на спеціальну гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я:

«Якщо людина відчуває зміни у стані, перший,кому потрібно повідомити, це її сімейний лікар. Показаннями для виїзду бригади швидкої допомоги до хворого на ковід або з підозрою є різке погіршення стану, є велика задишка. Є важкі стани, наприклад, цукровий діабет. Наявність електронного направлення від сімейного лікаря не однозначним показом для госпіталізації пацієнта до стаціонару».

Суспільне Херсон

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: