Чому у Херсоні 5 років не наводять порядок на пляжі (відео)

Пляшки, бите скло, розкидані пакети, заповненні вщент сміттєві урни — у такому захаращеному стані ця територія близько 5 років. На 2021 рік у Херсонському міському бюджеті не передбачені гроші на благоустрій, утримання і санітарне очищення пляжу «Лілея».

В.о. директора Департаменту житлово-комунального господарства Михайло Чабаненко розповів, що пляж не прибирається комунальними службами міста з початку 2021 року. Він утримується на волонтерських засадах, громадськими організаціями за рахунок проведення чистих четвергів і суботників.

Минулого року, продовжує чоловік, територію утримувала Дніпровська районна у місті Херсоні рада. Їй і були перераховані на це гроші. Нині пляж не має такого статусу. Це територія, де заборонено купатися. Як цього сезону запрацює «Лілея»: чи пляж ,чи територія, розказує Михайло Чабаненко, залежить від фінансування.

«2020 року прибиралося лише сміття, здійснювався покос трави 4 рази за сезон і вивозили сміття двічі на тиждень. Цим займалася Дніпровська рада. Станом на сьогодні вирішується питання, чи будуть знову виділятися кошти Дніпровській раді на утримання цієї ділянки, чи все ж таки міським бюджетом буде передбачено значно більший фінансовий ресурс. Для фінансування всіх необхідних заходів, щоб дана територія мала самостійно функціонувати як міський пляж».

пляж лілеяСуспільне Херсон

Анастасія Злобіна — волонтерка ГО «А що зробив ти?». Говорить, що тут все було всипане сміттям.

«Я думаю, що люди піднімаються і просто його викидають. Його так не видно , але коли зазирнеш, то можна побачити. Після нашого прибирання я вам можу сказати, що тут майже ідеально. Тут чисто».

пляж лілеяФото: Анастасія Злобіна

Волонтерка тієї громадської організації, яка і прибирала сміття на «Лілеї», говорить, що останній суботник був 17 квітня. Тоді вивезли дуже багато сміття. Проте, на сьогоднішній день я бачу, знову воно з’явилося і накопичується. Лише силами волонтерів вони не зможуть впоратися.

Іван Захаров живе неподалік від «Лілеї». Обурюється, що пляж у занедбаному стані.

«На вихідні дні, особливо на ті вихідні, народ залишив гори сміття. Я тут недалеко живу і я дякую деяким відпочивальникам, що своє сміття з пляжу принесли сюди. А велика частина залишилася там, біля річки».

пляж лілеяСуспільне Херсон

Щоб «Лілея» запрацювала як пляж, говорить в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства, на прибирання, вивіз сміття, чистку дна та утримання території необхідно майже 2 млн. На утримання «Лілеї» як території Дніпровській райраді треба всього 200 тис. грн.

Суспільне Херсон

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: