COVID-19: як на Херсонщині готуються до вакцинації

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан.

“Мобільна бригада складатиметься з лікаря, двох медичних сестер, реєстратора та водія. Також навчання проходять  медики, які увійшли до резервного складу мобільної бригади. Відповідно до дорожньої карти на всіх етапах вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні буде створено близько 600 мобільних бригад”, — розповів Вадим Чабан.

Також він додав, що Україна очікує на надходження вакцин таких виробників:

  • Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Заявлена ефективність — 95%. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Потребує температури зберігання щонайменше -70 C. Після розмороження може зберігатися 5 днів при температурі +2 до +8 С;

  • AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британськошведська компанія AstraZeneca. Заявлена ефективність — 70%. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С;

  • Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством. Попередня ефективність вакцини Sinovac Biotech — 50%. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14 днів. Може зберігатися до трьох років при температурі від +2 до +8 С.

  • Novavax — це субодинична білкова вакцина американської компанії Novavax. Попередня ефективність — 96%. Під час третього етапу випробувань вакцини у Великій Британії її ефективність склала 89%. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом до 21 дня. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С. Вакцина Novavax поки перебуває на фінальній стадії III фази клінічних випробувань.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: