Екологічна спільнота Херсона проти будівництва ГЕС-2

Екологи та представники громадських організацій взяли участь у круглому столі, присвяченому оцінці впливу на довкілля ГЕС-2, яку планують звести в межах села Веселе, поблизу Каховської ГЕС.
Екологи під час обговорення однозначно обурені рішенням Укргідроенерго щодо будівництва цієї гідроелектростанції. На їхню думку, об’єкт не окупиться навіть за 200 років, а сума на зведення у 18 млд. грн просто космічна.
Під час заходу виступили доктор географічних наук Ігор Пилипенко, інженер-гідролог Ганна Зарудня, вчені та голови громадських організацій.
На круглому столі озвучили ряд негативних факторів, до яких може призвести зведення ГЕС-2:
— У проекті не враховані державні стандарти України
— Проект будівництва замість того, щоб орієнтуватися на гідрологічні дослідження, орієнтується на дані літописів (у пояснювальній записці)
— Вчені впевнені зведення ГЕС-2 спровокує підтоплення територій та зони рекреації біля села Веселе
— Очікується значний рух мулу та руйнування порід, будинків поблизу
— Зміни ґрунту у парку Нової Каховки тощо.
Громадський рух «Народний контроль», ГО «Берегиня» та ще кілька десятків організацій підписали звернення до Укргідроенерго, аби там не допустили сумнівного будівництва, яке більше виглядає, як схема суттєвого розкрадання.
Дивіться відео.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: