Фірма Німетуллаєва повернула земельну ділянку громаді на Херсонщині

Приватне підприємство “Чонгар” повернуло Генічеській міській громаді земельну ділянку у Стрілковому площею 10 га вартістю біля 5,8 млн грн. Про це повідомила пресслужба обласної прокуратури.

“Генічеською окружною прокуратурою забезпечено виконання рішення господарського суду Херсонської області про розірвання договору оренди та зобов’язання повернути земельну ділянку державі в особі Генічеської міськради. Прокуратурою з’ясовано, що впродовж тривалого часу товариство, використовуючи землю, ухилялося від виконання зобов’язання за договором, зокрема своєчасно не сплачувало орендну плату. Наразі земельна ділянка реально повернута територіальній громаді”, — йдеться в повідомленні.

Договір оренди на земельну ділянку рекреаційного призначення на території тодішньої Стрілківської сільради терміном на 49 років Генічеська райдержадміністрація і ПП “Чонгар” уклали ще в 2008 році. Рішення про розірвання цього договору господарський суд Херсонської області прийняв ще 10 грудня 2020 року. Представники ПП “Чонгар” на судове засідання не з’явились, про причини своєї неявки не повідомили. Також вони не направляли жодних заперечень щодо позову прокуратури.

За даними порталу YouControl, ПП “Чонгар” входить до групи родини Німетуллаєвих. Ця фірма зареєстрована в 2004 році, а її засновником є колаборант Сейтумер Німеттулаєв, який у 2014 році виїхав з Херсонщини до тимчасово окупованого Росією українського Криму, де очолив прокремлівську організацію “Къырым бирлиги” (“Кримська єдність”).

Німетуллаєв перебуває в розшуку не лише через посягання на територіальну цілісність України. Його також підозрюють у зловживанні владою, коли він очолював Генічеську РДА. Зокрема, його звинувачують у незаконній передачі у 2011 році без аукціону понад 1000 га сільгоспугідь в користування підприємству, що очолювала його дружина і завданні збитків на мільйони гривень.

Олег БАТУРІН, Новий День

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: