Головний лікар Херсонщини прокоментував випадок смерті від коронавірусу в Олешках

Директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Короленко прокоментував перший випадок смерті від коронавірусу в області.

Щодо ситуації з жінкою, яку поховали в Олешках і в якої виявлили коронавірус

29 березня медсестра Олешківської районної лікарні була госпіталізована до інфекційного відділення з пневмонією. Наступного дня їй був проведений швидкий тест на коронавірус. Результат був негативним. Проте у зв’язку з погіршенням стану хворої 30 березня вона була переведена до реанімаційного відділення. Пацієнтка не мала будь-якого епідеміологічно значимого анамнезу, але як медичний працівник вона відносилась до групи «ризику». Зважаючи на тяжкий стан хворої, її професійні ризики, вік та супутні захворювання, було вирішено додатково відібрати матеріали для лабораторного дослідження на наявність коронавірусу. В той же день, незважаючи на реанімаційні заходи, їй констатували смерть.

Родичі померлої медсестри були сповіщені, що жінці зробили тест і результати лабораторного дослідження очікуються, проте ті наполягли на видачі тіла померлої “без розтину” і отримання результату.
Законних підстав відмовити у головного лікаря не було.
Результати дослідження на той час ще не отримали, епідеміологічного зв`язку з можливим захворюванням на COVID-19 встановлено не було.
Наразі встановлюється коло тих, хто контактував з жінкою, а також був присутній на похороні. Всім буде рекомендовано заходи самоізоляціі та встановлено відповідний медичний нагляд.

‼️ Крім того, я хотів би нагадати, що відповідно до постанови КМУ 215 діє заборона на всі заходи, у яких бере участь понад 10 осіб.
❗️Закон про протидію поширенню коронавірусної інфекції в Україні, передбачає суворе покарання за порушення режиму карантину та недотримання санітарних норм, а саме: адміністративну та кримінальну відповідальність.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: