Громадськість вимагає від мера зупинити незаконну легалізацію ринків у Херсоні

Фото: Оксана Хлебус/Суспільне.Херсон

Сьогодні, 30 листопада, наше видання повідомляло, що у Херсоні намагаються легалізувати незаконні «ринкові містечка». Цю інформацію у соціальній мережі facebook розповсюдив політик Віталій Богданов.

У п’ятницю, 3 грудня, міський голова Ігор Колихаєв та депутатський корпус намагатимуться поновити договори оренди земельних ділянок для Дніпровського ринку, Шуменського ринку, ринку «Дружба» та торгово-сервісному центру «Кристал». Таке рішення суперечить чинному законодавству. Відтак, до Херсонського міського голови звернулися представники Громадського руху «Народний контроль».

У запереченні зазначається, що рішення, у разі його прийняття, призведе до порушень чинного законодавства, прав і свобод мешканців Херсона. Як стало відомо із офіційного сайту Херсонського окружного суду м. Херсона, в названому суді відкрито провадження у справі №540/6279/21 за позовом Головного управління ДСНС до ТОВ ТСЦ «Кристал». Предметом позову стало порушення ринком вимог пожежної та техногенної небезпеки. Нагадаємо, у липні у будинку поблизу ринку сталася пожежа і рятувальникам здійснювати роботу заважав ринок, який перекрив пожежні під’їзди.

Крім того, ринок «Кристал», «Дніпровський», «Шуменський» та «Дружба» не відповідають жодному пункту Правил торгівлі на ринках (зареєстровані у Міністерстві юстиції України 22.03.2002 року №288/6576).

Варто також зазначити, що ринок «Кристал» розміщений на каналізаційному колекторі. Об’єкти торгівлі заважають належному обслуговуванню колектору.

Як нам стало відомо, продовження оренди землі не погоджено і з Національною поліцією. Зокрема, це стосується вимог, що територія ринку повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів ділянку землі, зручне сполучення громадського транспорту загального користування, підземні чи наземні переходи для пішоходів, стоянки для транспортних засобів відвідувачів, безпечні для руху пішоходів входи і виходи, штучне освітлення території ринку, автостоянок і під’їздів тощо.

Як зазначається у зверненні «Народного контролю», запропоновані міськрадою проекти рішень грубо порушують чинний порядок поновлення/продовження орендних відносин землі та прав членів територіальної громади, адже названі «ринки», фактично, є стихійною торгівлею, без жодного узгодження документації у порядку встановленому законом.

Продовження орендних відносин при встановлених порушеннях є злісним потуранням і ігноруванням інтересів міста, ігноруванням вимог чинного законодавства.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: