Херсонці завадили міському голові віддати землю за безцінь (Відео)

Сьогодні під час громадських слухань з питань оцінки землі представники громади більшістю голосів заблокували проект рішення, який хотіла просунути мерська більшість на чолі з головою громадської ради Олександром Мошнягулом.

Згідно цього проекту, ставка за 1 кв. м херсонської комунальної землі мала складати 362, 24 грн. Це набагато менше, ніж, наприклад у Вінниці та Полтаві. Присутнім здалося дивним в першу чергу те, що проект начальник департаменту землекористування Максим Ващук вкинув на розгляд раптово, під час карантину, — тобто не усі зацікавлені особи змогли потрапити на дискусію.

По-друге, у присутніх виникли питання до експертизи (її термін давності закінчується наприкінці року та до неї були питання навіть у судах).

По-третє, проект незрозуміло показує те, як сплачуватимуть земельний податок різний бізнес — від ФОПів до великих підприємств. Також при оцінці землі не враховані усі чинники, які впливають на цінність землі та не роблять аналіз.

  • Цифри, які вкладені в оцінку, взяті з потолка, — прокоментував депутат Олег Романюк під час громадських слухань.

Після довгої дискусії більшість присутніх проголосували за пропозицію голови громадської організації «Національний конгрес батьків України» Андрія Яценка – не виносити на сесію сирий та сумнівний проект щодо оцінки херсонської землі. Також голосуючі з’ясували – потрібно провести нову законну експертизу для визначення справжньої ціни на землю. Це в першу чергу в інтересах громади та міського бюджету.

Більше на відео.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: