Херсонщина стане учасником програми з підтримки місцевого самоврядування від ЕСЕАР

Херсонська область отримуватиме консультативну допомогу Естонського центру Східного партнерства.

Про це в коментарі українським журналістам у Таллінні сказала керівниця програми «Естонський центр східного партнерства» (ЕСЕАР) Тіна Ілсен, передає Depo.Харків.

«В Україні ми працюємо з місцевими самоврядуваннями. Усе те, що ми в Естонії проходили. Ми ж ніяк не могли зробити свою територіальну реформу. Просто всі боялися. 25 років ніхто не хотів за це братися. Зараз зробили, – сказала Ілсен. – Тому зараз ми будемо працювати спочатку в Херсонському регіоні, потім й у інших регіонах, щоб підтримувати ті самоврядування, сільські об’єднані громади та міські. Ми підберемо команду з естонських самоврядувань, які схожі за профілем. Буде колегіальний проект, де ми будемо готувати об’єднані громади, як робити так, щоб інвестиції, які пропонуються в тому числі Євросоюзом, американцями, потрапили саме до їхнього регіону».

Ільсен зазначила, що консультативна допомога стосуватиметься різних тематик, в тому числі й водопостачання, що характерно для Херсонської області. «Практичні питання. Ми спробуємо своїм практичним досвідом підтримувати цей розвиток», — зазначила вона.

Довідка. Естонський центр Східного партнерства є одночасно як центром навчання для представників країн-учасниць Східного партнерства, так і аналітичним центром, що працює над питаннями Східного партнерства. У своїй діяльності ЕЦСП зміцнює зв’язки Естонії з країнами Східного партнерства, інформує про Східне партнерство в Естонії і в інших країнах, і одночасно розвиває політику Східного партнерства Євросоюзу. Дуже важливий напрям для ЕЦСП – сприяння укладенню угод про асоціацію України, Грузії і Молдавії з Євросоюзом. ЕЦСП став незалежним цільовим закладом у 2015 році. Центр займається навчанням експертів, організацією семінарів та ознайомчих візитів, публікацією досліджень, проведенням міжнародних конференцій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: