Херсонщині загрожують масові пожежи

Загроза масових пожеж існує в Херсонській області, в лісах уздовж Дніпра та Сіверського Дінця.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергій Зібцев.

Відповідаючи на запитання про те, які регіони України у зоні ризику виникнення масових пожеж, він сказав: «У першу чергу, Херсонщина. Багато поколінь українців працювали над створенням там лісів, що мали захистити чорноземи від розширення Олешківських пісків… Зараз через відсутність фінансування це все просто згорає».

Крім того, за словами Зібцева, у зоні ризику також ліси вздовж річок – Дніпра, Сіверського Дінця, тож дуже важливо, щоб ці річки лишалися живими. Так само важливо контролювати болота, які висихають та перетворюються на сухі торфовища.

«Болота – запорука того, що Україна лишиться з водою, вони живлять річки. Треба, щоб болота були заводнені. 29 березня заплава ще мала в снігу, у воді стояти, а вона вже була як порох, ось і зайнялася. Якщо не взятися до вирішення проблем зараз, незабаром будемо й без води, й без лісів», — наголосив директор центру.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: