Херсонська лікарня видає додому кисневі концентратори пацієнтам з COVID-19 (відео)

Фото: Ксенія Сіліна/Суспільне Херсон

У херсонській лікарні ім. Тропіних хворим на COVID-19, які не потребують стаціонарного лікування, апарати для кисневої підтримки видають із собою. Як це відбувається бачили кореспонденти Суспільного.

Один з кисневих концентраторів повернули до лікарні. Тиждень він був вдома у хворого. Працює апарат як звичайний побутовий прилад, розповідає заступниця медичного директора Світлана Пшенична.

«Принцип дії брати повітря з кімнати і переробляти на кисень. Ззаду є фільтри, туди наливається вода, де колбочки. Під’єднуються трубочки для пацієнта і все робиться під контролем сатурації», — говорить Світлана Пшенична.

За державні гроші у лікарню закупили 8 таких концентраторів. Ще 5 — привезли із Великокопанівської амбулаторії. Коштує він 39 тисяч гривень.

За словами заступниці медичного директора лікарні ім.Тропіних Світлани Пшеничної, такі кисневі концентратори використовуються для пацієнтів з ковідними пневмоніями, які дома лікуються, де мала сатурація в хворого. Також їх можуть отримати пацієнти, які пройшли вже основний курс лікування, але сатурація недостатня.

Із 13 концентраторів, які є в лікарні — шість віддали додому хворим.

«Між лікарнею та пацієнтом укладається угода, де вказана відповідальність за обладнання, його правильну експлуатацію. Коли пацієнт вже не потребує кисневої підтримки концентратор повертають», — каже Світлана Пшенична.

У користуванні кисневий концентратор простий. Працює від електричної мережі. Не потребує додаткових препаратів чи приладів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: