Херсонська область стала першою, де вдалося створити регіональну комісію з реабілітації жертв репресій комуністичного режиму (відео)

Херсонська область стала першою в Україні, де вдалося створити і запустити у дію регіональну комісію з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, розглянути заяви щодо реабілітації 32 громадян.

Про це на прес-конференції за результатами першого року роботи комісії повідомила її секретарка – регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна.

Нагадаємо, у березні 2018 року Верховна Рада України ухвалила новий порядок реабілітації жертв репресій з тим, щоб відновити права осіб, які були засуджені за часів комуністичного режиму у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві. Згідно з новою процедурою регіональні та національні комісії з реабілітації мають ухвалювати рішення, а органи місцевого самоврядування — видавати посвідчення реабілітованого нового зразка.

На практиці не все так просто, — каже голова Херсонської регіональної комісії з реабілітації Дементій Бєлий. — Через два роки після ухвалення закону маємо масову відмову у видачі посвідчень та наданні соціальної допомоги по всій країні. Чому виникла ця проблема та як її вирішують у Херсонській області? – почуємо від представників регіональної комісії з реабілітації. У студії її голова Дементій Бєлий, заступниця голови комісії, завідувачка кафедри історії, археології та методики викладання ХДУ Наталя Кузовова та секретарка комісії, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна.

Суспільне Херсон

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: