Херсонська область стала першою в Україні, де вдалося створити і запустити у дію регіональну комісію з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, розглянути заяви щодо реабілітації 32 громадян.
Про це на прес-конференції за результатами першого року роботи комісії повідомила її секретарка – регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна.
Нагадаємо, у березні 2018 року Верховна Рада України ухвалила новий порядок реабілітації жертв репресій з тим, щоб відновити права осіб, які були засуджені за часів комуністичного режиму у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві. Згідно з новою процедурою регіональні та національні комісії з реабілітації мають ухвалювати рішення, а органи місцевого самоврядування — видавати посвідчення реабілітованого нового зразка.
На практиці не все так просто, — каже голова Херсонської регіональної комісії з реабілітації Дементій Бєлий. — Через два роки після ухвалення закону маємо масову відмову у видачі посвідчень та наданні соціальної допомоги по всій країні. Чому виникла ця проблема та як її вирішують у Херсонській області? – почуємо від представників регіональної комісії з реабілітації. У студії її голова Дементій Бєлий, заступниця голови комісії, завідувачка кафедри історії, археології та методики викладання ХДУ Наталя Кузовова та секретарка комісії, регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна.
Суспільне Херсон