Херсонська ОДА ігнорує рішення суду і досі не поновила Ірину Дробиш на посаді начальника управління освіти і науки

Облдержадміністрація досі не виконала рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 1 березня 2021 року за позовом ексначальниці управління освіти і науки ХОДА Ірини Дробиш.

Як ми повідомляли, суд визнав протизаконним і скасував розпорядження тодішнього голови ХОДА Юрія Гусєва від 22 жовтня 2020 року про її звільнення, поновив її на посаді з 29 жовтня 2020 р. і зобов’язав ХОДА виплатити їй середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі майже 94 тис. грн. У частині поновлення на посаді і виплаті зарплати у межах суми стягнення за 1 місяць рішення суду мало бути виконано негайно, не очікуючи набрання ним законної сили.

Як розповіла «Новому дню» Ірина Дробиш, ще 2 березня окружний адмінсуд видав їй виконавчі листи, в яких помилково виконавцем судового рішення вказали управління освіти і науки ХОДА, а не саму облдержадміністрацію. Тож 26 березня суд виправив свою помилку і вніс у виконавчі листи виправлення, після чого незаконно звільнена чиновниця звернулась на початку квітня з заявою про відкриття виконавчого провадження.

— Я навіть подумати не могла, що особи уповноважені на виконання функцій держави можуть не виконувати рішення суду. Хоча їхнім основним завданням є забезпечувати права і свободи громадян. З таким я стикаюсь вперше у житті! Прикро, що доводиться підключати державних виконавців, адже їх втручання і відмова від добровільного виконання судового рішення — це додаткове навантаження на бюджет і витрати коштів платників податків, — прокоментувала Ірина Дробиш.

Нагадаємо, що на початку 2020 року вона виграла конкурс і була призначена на посаду начальника управління освіти і науки ХОДА. Але 3 вересня Ірина Дробиш подала заяву про звільнення за згодою сторін з 22 вересня. Проте її звільнили лише з 29 жовтня.

Херсонський окружний адміністративний суд визнав такі дії тодішнього голови ХОДА Юрія Гусєва незаконними, «оскільки вказана в його розпорядженні дата звільнення не була погоджена між працівником та роботодавцем, що свідчить про відсутність угоди сторін щодо звільнення». До того ж, на момент свого звільнення Ірина Дробиш ще й перебувала на лікарняному.

Олег БАТУРІН.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: