Херсонська ОДА отримала протокол за порушення “мовного закону”

На Херсонську облдержадміністрацію мовний омбудсмен склав акт і протокол через порушення відповідного “мовного закону”. Про це повідомляє видання “Новий день” з посиланням на уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

“На підставі наказу уповноваженого від 18 листопада 2021 року №198-дк здійснено державний контроль за застосуванням державної мови Херсонською ОДА. Встановлено факт порушення нею ч. 1 ст. 12 вказаного закону, про що складено акт і протокол”, — зазначив Тарас Кремінь.

Підставою для моніторингу став виступ голови Херсонської ОДА Геннадія Лагути у Генічеській райраді , де той вирішив перейти на російську мову. Таким чином, чиновник порушив закон “Про мову”, який зобов’язує держслужбовців володіти державною мової і застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Додамо, що раніше протокол про порушення мовного законодавства отримали депутати Херсонської міськради від фракцій “Опозиційна платформа – За життя”, “Нам тут жити” та “Блок Володимира Сальдо”.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: