Херсонський модернізм: назад в майбутнє

Мурали на стінах створила команда молодих та активних митців Херсона спільно із студентами ХДУ та учнями Херсонського Академічного ліцею ім. О.Мішукова. Захід відбувається у рамках проекту «Мистецько-урбаністичний форум «Херсонський модернізм: назад в майбутнє», який реалізується ХМГО «Інформаційний центр малого та середнього бізнесу та інновацій» у партнерстві з Urban Re-Public.
Історія створення муралу почалася із звернення активних херсонців до міської влади. Творча молодь просила підтримати проект та виділити на нього кошти місцевого бюджету. Після того, як місто відмовило у підтримці, викладач з архітектурного проектування ХДУ Андрій Луцик звернувся із особистим проханням підтримати проект до секретаря Херсонської міської ради Олени Урсуленко та депутата, очільника «ЗА МАЙБУТНЄ» Херсонщини Віталія Богданова.
«Ми довго визначалися із локацією. Спочатку планували мурал на набережній. Проте, Адміністрація морських портів не дала на це свого дозволу. Врешті обрали парк «Херсонська фортеця». Я дякую херсонцям за таку ініціативу, адже сьогодні ми працюємо на благо та процвітання майбутнього нашого міста», — зауважує секретар Херсонської міської ради Олена Урсуленко.
«Фарби, пензлі, словом увесь матеріал на створення малюнків ми змогли придбати завдяки допомозі Віталія Богданова. Через фактурність стін, ми думали, що вчасно не закінчимо, адже нанести детальний малюнок за таких умов дуже складна та копітка робота», — каже викладач з архітектурного проектування ХДУ Андрій Луцик.
На муралі зображені історичні та визначні місця Херсона — 6 об’єктів архітектури модернізму. Одним словом, занедбаний паркан у парку перетворився у витвір художнього мистецтва, викликаний бажанням покращити своє місто. Робота над муралами тривала не один день. Проте, тепер херсонці до Дня міста отримають гарний подарунок.
Також розробляється екскурсійний буклет і календар із дванадцятьма яскравими об’єктами модернізму, що буде створений на основі арт-проектів учасників форуму «Херсонський модернізм: назад в майбутнє». Зокрема, молодь працює з фото, відео муралу . Усе це представлять широкому загалу вже цього року. Скоріше за все, така робота херсонських модерністів не пройдо повз увагу, та їх робота обов’язково гідно буде відзначена у Майбутньому!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: