Херсонську ОДА підозрюють у плагіаті (документи)

У кінці 2019 року був запущений перший міський мобільний додаток Smart Druzhkivka (Розумна Дружківка).

Додаток SmartDruzhkivka– це інтерактивна система додаткової інформації для кращої навігації людей у міському просторі та повноцінного включення людей з інвалідністю у життя громади. Для роботи аплікації було виготовлено 500 табличок, які розміщені на закладах комунальної та соціальної сфери; закладах охорони здоров’я, культури, спорту та освіти. На табличках знаходиться QR-код та назва закладу, установи або кабінету, яку продубльовано шрифтом Брайля. QR-код містить у собі важливу інформацію: адресу, графік роботи, контактні телефони, електронну адресу, сайт та перелік послуг.

«Все дуже просто – ти просто береш телефон, скануєш QR-код, наприклад, на кабінеті лабораторії у лікарні, та отримуєш необхідну інформацію…», – говорить Дмитро Баландюк, член Комітету доступності Дружківки.

Створення мобільного додатку SmartDruzhkivka стало можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Тобто, виконувалося за кошти гранту (як зазначили розробники, витрачено понад 80 тисяч гривень). За посиланням можна переглянути усі звіти ГО «Нова Дружківка», яка й займалася розробкою додатку.

Влітку 2020 року Херсонська обласна державна адміністрація створила додаток Smart Kherson Region. І все було б добре, якби «херсонський» додаток повністю не дублював аналогічну розробку SmartDruzhkivka. Фактично керівництво Херсонщини скопіювало платформу без зазначення будь-яких вихідних даних, що додаток створено на базі програми створеною організацією «Нова Дружківка». Тобто, це є ні чим іншим, як плагіатом. Як зазначається на сайті облдержадміністрації, мобільна платформа екстреного та інформаційного оповіщення населення Херсонщини створена Херсонською ОДА у тісній співпраці з компанією iDev — Innovation Development.

Заступник голови ХОДА Андрій Богданович, який займається питаннями цифрової трансформації області та впровадженням інновацій у соцмержі  facebook зазначив, що «херсонський» додаток створено керівником IT-управління Миколою Якименком . Проте жодним чином чиновник не акцентує увагу на тому, що додаток, впроваджений облдержадміністрацією є простою копією додатку SmartDruzhkivka. Так само у Херсонській обласній державній адміністрації не можуть відповісти за які кошти «розробили» мобільний додаток.

Відтак, виникають питання:

  • Додаток ІТ-працівниками ОДА було виконано на волонтерських засадах? Якщо так, то чому не вказані ідейні натхненники розробки?
  • Чи готова ХОДА визнати факт плагіату?
  • Якщо ж на розробку витратили бюджетні кошти, то яким чином Smart Kherson Region став копією SmartDruzhkivka? І чому ми маємо за це платити?
  • На сторінці у соцмережі facebook компанії iDev — Innovation Development вказана інформація про додаток Smart Kherson Region. Але виникає питання, компанія отримавши гроші за розробку додатку для Дружківки за американські гроші продає тепер шаблони обласним адміністраціям (Херсонська, Полтавська область).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Комментариев: 2
  1. Anton

    Ахирели савсем! :evil:

  2. Владимир Зеленский

    Разбойники-плагиаторы! :mrgreen:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: