Хто з кандидатів в нардепи на Херсонщині найбільше витратив на політичну рекламу у Facebook

Як повідомляє ОПОРА, серед 15 кандидатів, що змагаються за посаду народного депутата України, у Facebook розгорнули свою кампанію лише п’ятеро.

Найбільшу присутність у цій соцмережі має, як і на Черкащині, кандидат від “Слуги народу” Сергій Козир. Окрім офіційної сторінки, рекламу на користь цього кандидата транслювали ще 7 фейсбук-сторінок. Сукупно було витрачено майже 7500 доларів (майже 200 тисяч гривень) на 89 рекламних дописів. Крім офіційної сторінки кандидата, агітація здійснювалася зі сторінок Молодіжка ХерсонщиниКоманда Зеленского в БериславеЗЕ Команда в Херсонской областиНовая Каховка — Команда ПрезидентаНовая Каховка — Команда Президента, Новая Каховка — Команда Зеленського (на момент написання матеріалу видалена) та Горячий Новокаховский. Новая Каховка Online.

Контент рекламних дописів на усіх сторінках доволі схожий – усі сторінки розповідають про програмні пріоритети кандидата, комунікацію з виборцями та закликають віддати за нього свій голос на виборах, а сам Козир також позиціонує себе як представник Президента в окрузі.

Друге місце за кількістю витрачених коштів у окрузі посідає кандидат від “Європейської солідарності” Ігор Йосипенко – він витратив понад 4 тисячі доларів (понад 100 тисяч гривень) на 47 рекламних дописів. У своїх рекламних дописах Йосипенко розповідає про Херсонщину, свої пріоритети як кандидата та що про нього думають місцеві жителі.

Геннадій Лагута витратив майже 2 тисячі доларів  (понад 52 тисячі гривень) на політичну рекламу у соціальній мережі Facebook та опублікував 18 рекламних дописів на двох сторінках – особистій Геннадій Лагута та партійній Нам тут жити.

Кандидатка, що балотується від “Національної платформи” Катерина Одарченко, витратила близько 200 доларів на 8 рекламних дописів. У своїй політичній рекламі кандидатка сконцентрувалася на розповідях про поїздки громадами виборчого округу та розповідала про свої погляди на ключові проблеми в окрузі.

Найменше коштів на політичну агітацію онлайн у виборчому окрузі витратив Ігор Токовенко, що балотується від партії “Народовладдя”. Кандидат витратив трохи менше 200 доларів на 17 рекламних дописів. У своїй фейсбук-рекламі Токовенко найбільше акцентує на протиставленні себе іншим, за його словами, олігархічним силам.

Наразі українське законодавство має дуже обмежену кількість інструментів контролю та протидії порушенням виборчого законодавства та стандартів демократичних виборів в онлайн-середовищі. Поки інтернет залишається у “сірій зоні” для українського законодавця, доволі складно притягнути до відповідальності тих, хто розгортає дочасну агітацію, ігнорує “дні тиші” та не вказує джерела фінансування політичної реклами.

Втім, під час місцевих виборів 2020 року Центральна виборча комісія зробила важливий крок у контролі над витратами на передвиборчу агітацію, додавши окрему графу витрат кандидатів на агітацію в Інтернеті, що дозволить НАЗК та громадськості перевірити остаточні фінансові звіти кандидатів, чи доброчесно вони звітують про свої витрати на онлайн-рекламу. Проте, ця норма не поширюється на проміжні вибори народних депутатів, що регулюються ще Законом ”Про вибори народних депутатів”.

Поки українське законодавство не адаптоване під сучасні виклики, ОПОРА продовжує спостерігати за онлайн-кампаніями учасників виборчого процесу та збирати прецеденти для спільного напрацювання найкращих практик задля дотримання прозорості та підзвітності виборчого процесу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: