«Карантинно»-громадські слухання по-херсонські (відео)

Під час карантину міський голова Херсона дав доручення провести громадські слухання. 12 травня такі слухання відбулись. І питання було дуже важливим для всіх мешканців, тому що стосується земельного податку.

Плата за землю є важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів, оскільки в повному обсязі зараховується до бюджетів сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад. Базою обкладення земельним податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Така оцінка була проведена і в місті Херсоні. В 2017 році підприємством КТ НВФ «Нові технології» була проведена експертиза землевпорядної документації – технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Херсона. На підставі цієї експертизи у 2018 році міська рада прийняла рішення від 05.06.2018 № 1398.

Але порядку та єдиної системи сплати одного з найважливіших податків до бюджету міста Херсона не відбулось. Деякі підприємства весь цей час не сплачують податок на землю, а ті підприємства, які сплачують регулярно, потерпають від надуманих міськвиконкомом  вимог сплачувати більше. Деякі депутати міської ради протягом своєї каденції набрали у власність та оренду стільки земельних ділянок у місті, що здається, вже не витримає не тільки бюджет та громада, але й їхня совість!

Більше того, рішення сесії міської ради про затвердження грошової оцінки земель міста Херсона було прийнято у 2018 році з порушеннями регламенту та чинного законодавства України, тому судами визнане як неправомірне, яке суперечить чинному законодавству України. А це  дає комусь взагалі не сплачувати за землю, деяким депутатам дає змогу брати землю громади взагалі у борг, або задарма, а деякі підприємці навпаки платять неправомірні штрафи та незрозумілі їм суми податків за землю.

І ось, щоб знову протягнути рішення, яке визнано судом неправомірним, міський голова дав доручення своїм підлеглим та голові громадської ради Мошнягулу провести під час карантину громадські слухання та обговорити на ньому питання   нормативної грошової оцінки землі міста Херсона. Тобто, майже 3 роки Миколаєнко та його єдиний заступник Козаков чекали корона вірусу, щоб саме під час карантину зібрати громадські слухання.

І вони такі відбулись 12 травня цього року, попри карантин та попри те, що вони повинні були бути проведені, як мінімум, 2 роки тому.

Проста людська логіка та чинне законодавство України підказує, що обговорювати на громадських слуханнях потрібно новий документ, який буде відповідати не тільки чинному законодавству України, але й стратегії розвитку міста, створенню інвестиційної привабливості. Земельний податок – це важлива складова тих умов, за яких до міста може вишикуватись черга інвесторів, а може бути, як останні роки в Херсоні – інвестори втікають з нашого міста в Каховку, Нову Каховку, Олешки та інші міста та села Херсона. Частина місцевих підприємців змушена займатись сільським зеленим туризмом, фермерством та іншими видами бізнесу на селі, а не в обласному центрі!!!

Мені була зрозуміла позиція головуючого на, так званих, громадських слуханнях, який намагався прикрикувати, ображати, затуляти рота та відверто виказувати хамство на адресу присутніх керівників підприємств, громадських організацій, волонтерів та журналістів. Але це виглядало жалюгідно. На відміну від нього, працівники міськвиконкому вели себе достойно, адекватно та стримано. Та все ж таки більшість присутніх на цих зборах, яких загальна кількість була трохи більше 50 осіб, проголосували проти того, щоб проект рішення, який був винесений на громадські слухання, виносився на розгляд сесії.

Тобто, пропозицію, яку я вніс    «проєкт регуляторного акта  рішення Херсонської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Херсона» не виносити на розгляд чергової сесії міської ради» набрала більшість голосів. Якщо міський голова разом з першим заступником знову будуть протягувати цей проект рішення на сесію, або громадянин Мошнягул буде намагатись підробити рішення громадських слухань, то і в тому, і в іншому разі – це буде порушення чинного законодавства України з ознаками змови та корупції.

А платники податків можуть сплачувати за землю, як і сплачували раніше. Податкова служба України працює.

Такий безлад в місті буде не завжди!

Андрій Яценко, голова ГО «Національний конгрес батьків України»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: