Клінкер: переваги естетичного та практичного рішення

Найпоширеніший спосіб обробки фасаду будівлі — використання штукатурки або цегли. У разі останнього рішення вибір зазвичай обмежується клінкером або облицювальною цеглою, оскільки обидва типи дозволяють створити міцний і водночас естетичний фасад. Roben — офіційний дилер в Україні, який пропонує клінкерну цеглу та плитку. Яка цегла найкраще підходить для фасаду?

Клінкер проти облицювальної цегли — чим вони відрізняються?

Не всі види цегли, представлені на ринку, підходять для використання на фасаді будівлі — не всі вони стійкі до згубного впливу кліматичних умов. Отже, для облицювання фасаду рекомендується використовувати клінкер або облицювальну цеглу.

Клінкерна цегла має найкращі технічні параметри, тому вона є ідеальним фасадним матеріалом. Характерною особливістю клінкеру є металевий відскок ударів цеглин. Однак необхідно бути обережним, тому що назва «клінкер» часто використовується для опису продуктів, які не відповідають вимогам цього типу матеріалу. Тому обираючи рішення, варто звернути увагу на параметри цегли, які могуть сильно відрізнятися, залежно від якостей матеріалу та його виробника.

Якісна клінкерна цегла виготовляється при температурі близько 1000 градусів Цельсія у процесі випалу глини. Така цегла:

  • морозостійка,
  • має водопоглинання менше ніж 6 відсотків,
  • має міцність на стиск понад 30 МПа.

Клінкерною цеглою може називатися тільки виріб, що відповідає всім перерахованим вище умовам. Продукція з гіршими параметрами відноситься до так званої облицювальної цегли, але тут теж є умова — вона повинна мати морозостійкі властивості. Ця цегла охоплює більшість наявних у продажу продуктів ручного формування.

Цеглу з гіршими параметрами, що не відрізняються морозостійкістю, називають будівельною цеглою. Таку цеглу слід додатково захистити від шкідливого впливу вологи – наприклад, потинькувати.

Який сорт цегли обрати?

Багато хто обирає клінкерну цеглу не тільки через хороші параметри, але і з естетичних міркувань — її кольори зазвичай більш однорідні, ніж у звичайної цегли. Варто знати, що колір цегли в основному залежить від типу глини, що використовується для її формування та випалу. Часто зустрічаються поклади глини, які надають цеглі червоний відтінок, але є також облицювальна цегла з кольором, близьким до жовтого. За технічними параметрами найкраще підійдуть цеглини міцністю не менше 25-30 МПа та достатнім водопоглинанням (для клінкеру не більше 5-6%, а для облицювальної цегли не більше 7-8%). При цьому цегла для фасаду має бути морозостійким рішенням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: