Мер Херсона задекларував мільйонні статки

Depo.Херсон подивилося декларацію Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва (обійняв посаду 15 листопада 2020 року).

Загальна сума доходів Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва у 2020 році згідно з його електронною декларацією – 5221732 грн. З цих доходів заробітна плата на посаді мера – 18289 грн, заробітна плата як народного депутата України – 400807 грн.

Ігор Колихаєв

Найбільша питома вага у доходах міського голови – дивіденди від його основного бізнес-активу – ТОВ «Продексим ЛТД». Це – понад чотири мільйони гривень.

Також Херсонський міський голова отримав спадщину від п’ятьох людей, яка у грошовому еквіваленті становить 517731 грн. У декларації не вказано, що це за спадщина, але, скоріше за все, це – земельні ділянки, які він набуває у власніть саме таким шляхом.  Про те, що Ігор Колихаєв отримував у спадок саме земельні паї, писали і ЗМІ. Вказувалося, що у 2019 році загальна площа отриманої Колихаєвим таким чином землі становила близько ста гектарів. На думку авторів публікацій, мала місце фактично купівля землі за ціною, яка значно нижче ринкової вартості ділянок. При цьому Колихаєв позиціонує себе противником запровадження в Україні вільного ринку сільськогосподарської землі. Зокрема, 31 березня 2019 року під час ухвалення Верховною Радою законопроекту про ринок сільськогосподарських земель, голосував «проти».

Живе Колихаєв у орендованому будинку. Також має в оренді два легкові автомобілі — Lexus LX 570 2016 року випуску (вартість 1864006 грн) і Volkswagen Tuareg 2019 року випуску (вартість 2097860 грн). Обидва автомобілі орендовані у ТОВ «Українська продовольча корпорація». Ця компанія, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстрована в Херсоні за адресою: вулиця Канатна, 21 / вулиця Сагайдачного, 41. За тією ж адресою зареєстровані фірми, де Колихаєв є кінцевим бенефіціаром. А серед засновників цього ТОВ є Дем’яненко Ірина Валентинівна, яка вказана як засновник ТОВ «Торговий дім «Продексім», кінцевим бенефіціарним власником якого є Колихаєв.

З нерухомого майна міський голова, якого знають як впливову фігуру у агробізнесі Херсонщини, має у власності 21 земельну ділянку сільськогосподарського призначення у різних районах області.

Задекларованих заощаджень у Ігоря Колихаєва – 3,75 млн грн і 802700 доларів США готівкою, а також 365112 грн на рахунках у банках.

Херсонський міський голова – щедрий позичальник. У його декларації вказані 3,45 млн грн, позичені ТОВ «Торговий дім «Продексім», 1,1 млн грн – ТОВ Торговий дім «Горностаївський райагрохім» і 110572 грн – СТОВ «Птахівник». Щоправда, за дивним збігом обставин усі ці підприємства вказані і декларації у пункті «Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї».

Щодо фінансових зобов’язань, то у 2020 році Колихаєв сплатив 667200 грн за оренду двох автівок у пов’язаної з ним фірми, а також – 860 тис грн за послуги з управління своїми корпоративними правами. Ці послуги йому надає ФОП Гурська Оксана Анатоліївна, основний вид діяльності якої «Діяльність головних управлінь (хед-офісів).  Ця фізична особа-підприємець, схоже, була зареєстрована за чотири дні до того, як Колихаєв передав їй в управління корпоративні права.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Комментариев: 1
  1. перехожий

    козлина динозавровая… чтоб тем, кто за это….голосовал — диарея круглый год сопутствовала..и заодно тамиле крейзе, подлипале этого… головы…

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: