На будівництво центру “Н2О” у Новій Каховці виділили перші 10 мільйонів гривень

10 мільйонів гривень на будівництво центру олімпійських видів спорту “Н2О” виділила Новокаховська міськрада Херсонщини.

Це рішення підтримали місцеві депутати від усіх партій, лише троє з них утримались від голосування, повідомляє newday.kherson.ua.

— З питань будівництва “Н2О” я декілька разів спілкувався з міністром молоді і спорту Вадимом Гутцайтом. Він чітко заявив, що це цікавий і потрібний проєкт. Ба більше — це філософія майбутнього і центр якісного надання послуг. Тож ми зараз виділяємо 10 млн грн в якості співфінансування, бо перші 100 млн грн, необхідні для його будівництва, обіцяє надати держава, — розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

За його словами, “Н2О” буде комерційною структурою. Його утримання влітатиме в копієчку. Зокрема, енергоносії та комунальні послуги для нього потягнуть на 21 млн грн/рік. Проте в Новій Каховці впевнені в його окупності.

— Частково ми фінансуватимемо центр з місцевого бюджету. Приміром, за програмою по фізкультурі для наших діточок. Це дуже важлива справа, хоча частина місцевих жителів виступає проти неї. У нашому місті завжди знаходилась група людей, які завжди буде проти чогось. Так було з будівництвом торгового центру “Оскар”, комплексу “Прем’єр”. Але процес урбанізації повинен набувати яскравих барв, — додав міський голова.

Масштабний проєкт з будівництва “Н2О” ініціювало керівництво Нової Каховки. В 2020 році його підтримав президент України Володимир Зеленський. За його словами, центр “Н2О” може стати одним із “магнітів” півдня України.

Як повідомили 7 травня під час наради у Новій Каховці з будівництва центру, зараз в Україні реалізовується 7 подібних ініціатив. Нині тривають останні підготовчі роботи і невдовзі у Новій Каховці очікують отримати дозвіл на будівництво.

Як повідомляв “Новий день”, 5 березня завершився аукціон з будівництва “Н2О”. Його виграло київське ТОВ “Абсолют-Клімат”, яке зголосилось побудувати центр за 299 млн грн.

На розробку проєктно-кошторисної документації “Н2О” витратили біля 4 млн грн з міського та обласного бюджетів. Побудувати його планують у прибережній частині міста на проспекті Дніпровському, 18-а до кінця 2023 року.

Проти спорудження “Н2О” у парковій зоні раніше виступали активісти та частина депутатів Новокаховської міськради. За їхніми словами, будувати там водно-спортивний комплекс не можна, оскільки ця територія є зоною охоронюваного ландшафту. Щоправда, проти виділення 10 млн грн на будівництво “Н2О” протестувати ніхто з них не став.

Олег БАТУРІН. Новий день

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: