
Про це повідомив заступник начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції Південного округу Сергій Карловець.
«Станом на сьогодні на 8 ранку фахівцями екологічної інспекції Південного округу було зроблено виїзд за місцем реєстрації даного підприємства», — зазначив Карловець.
Він підтвердив інформацію, що йдеться про ТОВ «ЮТС-Агропродукт», і що екоінспектори виїхали за фактичною адресою підприємства у Бериславський район. Працюють фахівці трьох відділів.
Як зазначив Карловець, 18 січня на 16-ту годину заплановане чергове засідання робочої групи, створеної в ОДА для з’ясування причин масової загибелі птахів.
Щодо агропідприємства, яке перевіряють, то саме на полі (поблизу заповідника), яке воно орендує, трактор розкидав зерно, оброблене хімікатами. Проте, як наголосив Карловець, перевірятимуть і інші агропідприємства, що увійшли у зону, визначену фахівцями заповідника, – де могли харчуватися загиблі червонокнижні журавлі. «У мене та в інших учасників робочої групи є перелік користувачів земельних ділянок», — сказав заступник начальника відділу.
Він підкреслив, що позапланові перевірки продовжаться — до екоінспекції звертається багато громадян, обурених тим, що сталося, які готують необхідні для проведення таких перевірок звернення.
Як повідомляв Укрінформ, досі не встановлено поле, на якому могли отруїтися сірі журавлі з Біосферного заповідника ім. Фальц-Фейна «Асканія-Нова» на Херсонщині, та від якої речовини вони загинули. Наразі відомо, що птахи літали на харчування у трьох напрямках в радіусі 40 км від території заповідника – саме тут і вестимуть пошук.
Червонокнижні сірі журавлі на Херсонщині продовжують гинути, може зникнути вся зграя – станом на 15 січня загинуло 208 журавлів. На думку вчених, постраждали птахи, які прилітають на територію заповідника із північних широт.