На Херсонщині перебувають посли Швеції, Данії, Норвегії

З 19 по 21 травня на Херсонщині із робочим візитом перебувають посол Данії в Україні пан Олє Егберг Міккельсен, Норвегії пан Ерік Сведал, Швеції пан Тобіас Тіберг. 19 травня вони відвідали адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом, побували на КПВВ.

Як розказав посол Швеції пан Тобіас Тіберг найбільша проблема наразі полягає в тому, що відбувається обмеження прав і свобод громадян, які не можуть вільно перетинати кордон між Україною та окупованим півостровом.

«Я сподіваюсь, що міністерство тимчасово окупованих територій зараз робить все можливе для того, щоб вирішити ці проблеми. Зокрема, у частині видачі документів про народження, свідоцтва про шлюб, тощо», — каже Тобіас Тіберг.

Посол Данії пан Олє Егберг Міккельсен сказав, перед тим як їхати на адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом ознайомився з багатьма різними документами, але побачити все на власні очі – це зовсім інше:

«Мене дуже вразило те, як люди пішки з дітьми, літні люди, під дощем перетинають кордон. І це можливість надати всю цю інформацію на саміті «Кримська платформа».

Сьогодні посли поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам геноциду кримськотатарського народу і зустрілися з кримськими татарами.

«Обговорювали різні проблеми кримських татар, які проживають у Криму. Це і примусова паспортизація, і мілітаризація півострова, й інші проблеми», — говорить посол Норвегії пан Ерік Сведал.

«Ми стурбовані порушеннями міжнародного гуманітарного права владою Росії як окупаційної влади, такими як примусовий призов на військову службу, депортація та примусова передача захищених осіб, а також примусове введення громадянства РФ, яке продовжує відбуватися в Криму», — додав посол Швеції пан Тобіас Тіберг.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: