На Херсонщині водоканали загрузли в боргах

Борги, в яких загрузли комунальні підприємства великих міст Херсонщини, вже становлять загрозу для самого їх існування. Так, міськводоканалу обласного центру споживачі заборгували астрономічну суму у 85,6 мільйона гривень, а договорів реструктуризації боргів уклали тільки на 10,6 млн.

Через це постачальники послуг не можуть своєчасно розрахуватися з енергетиками. А ті, в свою чергу, засипають підприємство попередженнями про відключення. І перейти від слів до конкретних дій можуть у будь-який момент.

Утім, у водоканалу другого за значенням міста краю Нова Каховка справи ще гірші. За позовом фіскальної служби суд ухвалив рішення про банкрутство цього комунального підприємства через несплату податків, штрафів та пені на 1,85 млн грн. Своєчасно виконати свої зобов’язання перед державою воно не змогло, оскільки городяни заборгували йому майже десять мільйонів гривень.

Муніципальна влада надає підприємству фінансову допомогу з бюджету, а водночас у місті підвищили тарифи на водопостачання та водовідведення. Та це може спричинити до збільшення боргів — адже платоспроможність населення погіршується через зупинку місцевих заводів.

Голос України

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: