На херсонський мостоперехід виділили 300 млн гривень

Сьогодні, 3 вересня 2020 року, Верховна рада України у першому читанні підтримала зміни до бюджету України-2020, в яких з’явились 300 мільйонів гривень для херсонського мостопереходу між вулицею Зала Егерсег та проспектом Сенявіна. Коли виділять кошти? Розповідаємо.

Строк побудови — до літа 2021 року

Коли в Херсоні 20 серпня 2020 року був президент Зеленський, він зокрема вимагав якомога скорішої добудови мостопереходу, який будують у Херсоні майже 10 років. Ми розповідали про це більш детально в матеріалі.

Зокрема президент дав завдання очільнику ОДА Юрію Гусєву вже за рік — влітку 2021-го — продемонструвати результати роботи з будівнитцва шляхопроводу. Вже за кілька днів після візиту Зеленського на мостопереході продовжили роботи, а сьогодні Верховна рада проголосувала за зміни до бюджету-2020, які передбачають державну підтримку будівництва. Втім, чи швидко побачать гроші?

Чекаємо на друге та третє читання

Кошти, які планують виділити, — це субвенція з державного бюджету обласному. Субвенція — це такий вид безповоротної допомоги з державного бюджету бюджетам місцевим (міським, обласним тощо), для реалізації конкретних цілей. Наприклад, будівництво певної дороги чи об’єкту. Зазвичай коштів громади на великі проєкти не вистачає — це добре демонструє і будівництво шляхопроводу в Херсоні. Тому держава таким чином підтримує саме великі проєкти.

Оскільки будівництво мостопереходу в Херсоні — це доволі коштовний вид робіт, профінансувати його в повному обсязі місцевим бюджетам дійсно важко. За документами вартість будівництва — трохи більша за 357 мільйонів гривень. Передбачали і співфінансування зокрема з міського бюджету Херсона. Але на практиці виявилось, що коштів не вистачає: з херсонського бюджету за 3 роки не виділили коштів взагалі. Виконує роботи ПрАТ «Укратоменергобуд».

Незабаром має відбутись друге читання у Верховній раді України, а за ним — третє. І якщо депутати підтримають зміни на цих стадіях, тільки після третього читання та підписання закону президентом почнеться процедура фінансування. Це має відбутись найближчим часом: правки до другого читання вносяться протягом 10 днів, до третього — іще п’ятьох. Оскільки депутати підтримали скорочену процедуру підготовки до другого читання, то ухвалення може відбутись швидше. Але важливо, аби ці правки потрапили до другого і третього читання: може статись так, що не потраплять, бо комітети внесуть корективи. Тому слідкуємо за розвитком подій.

В разі ухвалення у третьому читанні, ще 15 днів є у Президента для підписання змін.

Про перебування Володимира Зеленського на будівництві шляхопроводу у серпні та його доручення щодо будівництва можна подивитись у відео наших колег.

КАВУН СІТІ

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: