На Півдні України знищують будівлю, у якій друкували національну валюту Української народної республіки (відео)

У Одесі зараз йде знищення друкарні Юхима Фесенко, в якій у 1918 році була надрукована для всієї країни перша національна валюта незалежної України – карбованці. Це було за часів Української народної республіки (УНР). Крім того, у цьому приміщенні ще наприкінці 19-го століття українською мовою друкувались твори Тараса Шевченка, Івана Нечуй-Левицького, Пантелеймона Куліша.

Про це у соціальній мережі facebook повідомляє депутатка Одеської міської ради Ольга Квасницька.

У своєму пості Ольга Квасницька пише:

Прямо зараз в центрі нашого міста на очах у всіх одеситів і всіх органів влади руйнуються будівлі – символи незалежності України…

Також в ці хвилини завершують демонтаж даху ілюзіону «Великий Рішельєвський театр», (раніше ім.Володимира Короленка), будівля якого — один з небагатьох представників стилю модерн, що залишились в Одесі.

Я, як громадянка України, жителька Одеси та депутатка двох останніх скликань Одеської міської ради, впродовж року разом з небайдужими одеситами намагалася зупинити руйнацію знакових будівель для Одеси та зберегти їх архітектуру, історію використовуючи всі можливі інструменти, суто правовим цивілізованим шляхом.

За словами депутатки, вона з активістами зверталася до органів виконавчої влади: від Мінстерства культури до управлінь на місцевому рівні; до правоохоронних органів (від Генеральної прокуратури до національної поліції Одеської області); до суду, з різними позовними вимогами та не знаходила належного захисту і підтримки.

Ольга Квасницька у своєму дописі зазначає, що облікова документація, розроблена Громадською організацією «Одеська обласна організація УТОПІК», так і не стала предметом розгляду ні в Міністерстві культури та інформаційної політики України, ні в Департаменті культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації. Депутатський запит на сесії Одеської міської ради на адресу голови Одеської обласної державної адміністрації, Одеського міського голови, Начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо негайного зупинення демонтажу та збереження наших пам’яток в Історичному ареалі міста не знайшов підтримки депутатського корпусу Одеської міської ради.

Ми звернулися до РНБО та до комітету Верховної ради України з питань антикорупційної політики, адже мова йде вже не просто про корупційну змову з правоохоронними органами, судовою та виконавчою гілкою влади, не тільки про злочин проти громади міста Одеси, її культурного спадку, але й про пряму загрозу національній безпеці України.

Враховуючи, що типографія Фесенка і театр «Ришелье» розташовані в Центральному історичному ареалі та знаходяться в межах комплексної охоронної зони, відповідно до Історико-архітектурного опорного плану на цій території не допускається нове будівництво, а лише реставрація та пристосування пам’яток. На сьогодні там нове будівництво, без необхідних приписів та узгоджень пам’ятко-охоронних органів і фактичне знищення знакових для української Одеси будівель.

Отже, нажаль, одесити програли! Прямо зараз йде демонтаж будівель. І через кілька днів, напевно, їх вже не буде… Як, напевно, скоро не буде і багатьох інших пам’яток історії та архітектури міста, які попередні покоління називали перлиною біля моря і які зараз опинилися в полоні байдужості, жадібності і криміналу…

Це відбувається — бо в країні відсутня справедливість та один закон для всіх. А влада боїться або не може протистояти мафії…

Дивлячись на це я зрозуміла: не гроші люблять тишу. Тишу люблять корупціонери та бандити. А тому я починаю КРИЧАТИ: «Допоможіть врятувати Україну в Одесі!, — повідомляє пані Ольга.

Депутатка Квасницька звернулася до всіх небайдужих: «Допоможіть мені кричати! Давайте кричати разом: «ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ УКРАЇНУ В ОДЕСІ!».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: