Правоохоронці не проти того, щоб бюджет Херсона був у руках шахрая

17 березня Херсонський міський суд повинен в черговий раз почати розгляд справи, яке вже кілька років є «висяком», не дивлячись на те, що фігурантом там є один з керівників Херсона. Мова йде про директора Департаменту фінансів Херсонської міськради Романа Підперигора. Для розуміння, хто це, потрібно зробити невеликий екскурс в історію.

Роман Підперигора відає міськими фінансами без малого 8 років. За цей час він щільно вріс в гроші громади і обріс нерухомістю, активами і бізнесом. Наприклад, йому і його компаньйонам монопольно належало право прибирати місто. За чистоті вулиць Херсона стає чітко зрозуміло, що гроші від цих робіт йшли в кишені Романа Степановича, обходячи двірників та інших відповідальних за чистоту товаришів.

Хоча, частина цих грошей осідала в кишенях відповідальних товаришів. Товаришів з херсонської поліції.

26 вересня 2017 року кав’ярні «Scorini», при передачі хабара в розмірі 1000 доларів США, був затриманий скромний чиновник Підперигора.

Хабар він давав не кому-небудь, а самому Артему Анощуку, на той момент очолював обласне Управління захисту економіки.

Це була частина суми за «невжиття протягом серпня 2017 року працівниками Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України заходів до суб’єктів господарювання та посадових осіб Херсонської міської ради, які мають спільні з Підперигора протиправні фінансові інтереси, в тому числі до приватного підприємству «Блага».

Це були ті самі 3%, які Антощук отримував з усіх корупціонерів Херсона.

Якщо вірити матеріалам досудового розслідування, Антощук вів Підперигора з липня. У справі є маса аудіозаписів і відеороликів, знятих прихованою камерою. Наприклад, на питання Антощука про схеми в міськраді і їх фігурантів серед керівництва міста, Роман Степанович заявив буквально дослівно: «Мер і його заступники – лохи. Всі схеми в місті – мої. Я все тут вирішую по бюджету».

Під час задушевних бесід з поліцейським фінансист повідомив, що приватне підприємство «Блага» має бути недоторканним. З цією конторою, за результатами аукціону, департаментом житлово-комунального господарства Херсонської міської ради укладено договір про закупівлю послуг з прибирання та підмітання вулиць (послуги з прибирання проїжджої частини вулиць механізованим способом), ціна якого становила 5 496 251 гривень 25 копійок.

Поліцейський Антощук кивав головою, гроші брав, але свого «партнера» писав і документував. На всякий випадок.

До речі, про фірму «Блага». Вона належить відомій в Херсоні особистості – Альоні Ротовій. Ще коли Ротова була начальницею обласного антимонопольного комітету, їй вдалося змусити Романа Підперигора і Володимира Сальдо взяти її в частку. Про це сам Володимир Сальдо написав в явці з повинною, яка теж лягла в основу кримінальної справи проти Підперигори. Правда, там він вказав лише фірму «Корабел Комфорт», якою володів, в тому числі, громадянин Александровський. Це родич дружини Підперигори, підставний людина в спільному бізнесі екс-мера і директора фіндепартаменту.

Після затримання у вересні 2017 року, Підперигора посидів трохи в ізоляторі тимчасового утримання і був випущений під смішну заставу в 80 тис. грн. Про людське око суд відсторонив його від посади і можливості впливати на бюджетний процес, але вже в листопаді того ж року Роман Степанович вийшов на роботу – в апеляції за зовсім смішні гроші вдалося вирішити скасування рішення суду першої інстанції. І прокурор особливо не протестував. Ну хоче собі людина працювати на благо міста, навіщо йому заважати?

Тим часом Артема Антощука з Херсона забрали. Прокурори і судді втратили інтерес до нашого героя і на цьому справа затихла.

Уже близько двох років cyд намагається розглянути матеріали справи, oднак засідання постійно переносяться з різних причин. Найчастіше Роман Степанович не приходить на засідання і судді, спокійно знизуючи плечима, переносять його. Ніхто не вимагає доставити негідника в суд, а вже тим більше ніхто не намагається відірвати щупальця Підперигора від двохмільярдного бюджету Херсона. Санкція статті, за якою проходить Роман Підперигора передбачає позбавлення волі на термін від 4 до 8 років з конфіскацією майна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: