Приїзд Президента у Херсон має ознаки використання адміністративного ресурсу

20 серпня 2020 року Президент України Володимир Зеленський під час презентації Стратегії розвитку Херсонської області підтримав місцевих потенційних кандидатів від партії «Слуга народу». Спостерігачі ОПОРИ побували на презентації.

Напередодні захід анонсували у Херсонській ОДА. Зустріч відбулася на території заводу «Палада» у Херсоні. Тут облаштували сцену та рекламні банери з написами «Зе! Місцеві». На презентації були присутні працівники заводу, представники ЗМІ, чиновники Херсонської ОДА.

Брав участь також голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, який презентував Стратегію. Після цього представили команду на місце вибори від «Слуги народу».

Після презентації команди від «Слуги народу» та промов кандидатів на сцену вийшов Президент Зеленський. Він висловив підтримку кандидатам.

«Сьогодні ви нова, хтось не дуже нова, але фахова команда Херсонщини. Я дуже хотів би, щоб наступного разу, приїжджаючи на Херсонщину, нам не було соромно, а ми вами дуже пишалися. Тому робіть такі кроки, ми за вас тримаємо кулаки… Я вважаю, що у вас буде прекрасний результат, і кількість депутатів буде великою…», –  заявив Зеленський.

Зазначимо, що херсонський завод «Палада» має державну форму власності та органом управління якого є “Укроборонпром”. Непомітним також не залишився і той факт, що презентація Стратегії розвитку області, яка відбулася під час робочої поїздки Президента на Херсонщину,  супроводжувалася символікою, кольори якої схожі на символіку політичної партії “Слуга народу” з відповідним слоганом “Зе місцеві”.

Такі дії мають ознаки використанні адміністративного ресурсу в розумінні міжнародних виборчих стандартів.

«На сьогоднішній день виборчий процес ще не розпочався, тому ми не можемо говорити про відкрите  порушення виборчого законодавства. Водночас, Венеційська комісія в своїй спеціальній доповіді присвяченій використанню адміністративно ресурсу, наголошує не на формальних строках виборчої кампанії, а на необхідності неупередженого та незаангажованого  ставлення органів публічної влади до всіх політичних сил вже на етапах формування виборчих комісій та створення  округів. Натомість Президентом була висловлена підтримка команді, що представляє одну з політичних сил, також в оформленні сцени для виступу використано елементи брендування, яке застосовується партією «Слуга народу» в своїй політичній рекламі. Ці дії відповідно до міжнародних стандартів можуть бути кваліфіковані як адміністративний ресурс, і ми це розглядаємо як тривожний сигнал. Міжнародні місії неодноразово звертали увагу на необхідності мінімізації застосування владними інституціями практик, які можуть бути кваліфіковані як адміністративний ресурс. ОПОРА сподівається, що на наступних етапах туру Президенте команда організаторів врахує негативні оцінки використання брендування та висловлення підтримки окремим політичним силам напередодні місцевих виборів», — зазначила старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба.

За коментарями звертайтеся:

Євгеній Гладкий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Херсонській області

тел.: +38 095 537 15 12

e-mail: [email protected]

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: