Родина померлої вчительки з Херсона добивається правди

Син померлої херсонської вчительки Н.В. Мамренко Максим Мамренко написав пост у facebook, у якому підіймає чергове «підводне каміння» освітянської сфери Херсона:

Хто покриває злочини у Гімназії №1 та Держпраці Херсона?!

Відповідно до Наказу міністерства освіти № 665 від 01 червня 2013 року «Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів» директор гімназії є особою уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування у сфері освіти.
Згідно із ЗУ «Про місцеве самоврядування» засновником Херсонської гімназії № 1 є Херсонська міська рада. Управління освіти Херсонської міської ради призначає та звільняє директорів навчальних закладів міста.
Відповідно до Наказу Управління освіти Херсонської міської ради від 28.02.2017р. №12-к/тм заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури Войтович Людмила Володимирівна 16 березня 2017 року виконувала обов‘язки директора Херсонської гімназії № 1.
16 березня 2017 року в.о. директора Войтович Л.В. порушивши:
1) п.2.28 «Посадової інструкції учителя гімназії» (затверджену Директором гімназії 26.02.2016р.),
2) пп.1.8,5.1 «Посадової інструкції №12 заступника директора гімназії з НВР»(затверджена директором гімназії № 1 23.02.2016р.),
3) п.5.2 «Посадової інструкції директора ЗНЗ» (затверджено наказом управління освіти від 07.10.2008 р. № 1373-К),
4) п.4.1. «Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Херсонської гімназії №1 ХМР» (затвердженні зборами трудового колективу протокол №1 від 01.09.2014р.,
5) порушивши такі нормативно – правові документи:
1) Положення про загальноосвітній навчальний заклад – п.83. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків крім випадків, передбачених законодавством;
2) ЗУ «Про загальну середню освіту» — стаття 26. Трудові відносини в системі загальної середньої освіти: п.3. Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків на виконання робіт, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається;
3) Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України – п.29. Забороняється в робочий час: відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов’язків; безпідставно зірвавши навчально-виховний процес, після 1 уроку організувала в учительській процес вирішення конфліктної ситуації між батьками учня 6-В класу Родіона Макарочкіна-Береста, адміністрацією гімназії (Войтович Л.В., Равкіна О.І., Задніпряна К.С.) та класним керівником 6-В класу учителем математики Мамренко Н.В., який тривав с 9год. 25хв до 10год.20хв. під час уроків, що підтверджується розкладом уроків гімназії від 10.01.2017р.
Заяви від батьків про розгляд питання про конфлікт не було.
Заяви Наталі Василівни про те, що вона погоджується на розгляд питання про конфлікт з телефоном учня щодо її участю посеред навчально-виховного процесу не має. О 9 год.23 хв. Войтович Л.В. особисто викликала по телефону Наталю Василівну до учительської. Цей факт підтверджується роздруківками телефонних розмов.
Агресивна бесіда та неспроможність керувати процесом вирішення конфліктної ситуації з боку службової особи в.о. директора Войтович Л.В. призвели до різкого підвищення тиску в учителя Маренко Н.В. з подальшим інсультом та смертю, що підтверджується даними з Карти виїзду швидкої медичної допомоги, Листка непрацездатності, Лікарського свідоцтва про смерть.
В.о. директора Войтович Л.В. своїми діями допустила цілу низку грубих порушень, що призвели до смерті людини, життя та здоров‘я якої відповідно до ст.3 Конституції України визнаються найвищою соціальною цінністю в Україні.
Вважаю, що службова особа, якою є в.о. директора Войтович Л.В. 16.03.2017р. не виконала або неналежно виконала свої службові обов‘язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, а саме смерть учителя Мамренко Н.В.
Дії керівництва гімназії в особі Войтович Л.В. підпадають під дію статті 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість» та містять ознаки злочину як ст. 367 ККУ так і ст..ст. 136, 271 ККУ, що передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наразі ГУ Національної поліції в Херсонській області проти гр.. Войтович Л.В. порушило кримінальне провадження за фактом ненадання допомоги Мамренко Н.В., яка перебувала в небезпечному для життя стані (ч.1.ст.136 КК України).
20 вересня 2018 року Херсонський міський суд об‘єктивно оцінюючи матеріали справи, докази та пояснення свідків (лікарів) ухвалив Рішення (№766/10643/17) про:
1) скасування Акту форми Н-5 від 25.05.2017року, проведення спеціального розслідування нещасного випадку з вчителем Херсонської гімназії №1 ХМР Мамренко Н.В., що стався 16.03.2017року;
2) визнати нещасний випадок, що стався з вчителем Херсонської гімназії №1 ХМР Мамренко Наталею Василівною 16 березня 2017року пов‘язаний з виробництвом;
3) зобов‘язати ГУ Держпраці у Херсонській області провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку що стався з вчителем Херсонської гімназії №1 ХМР Мамренко Наталею Василівною 16 березня 2017року.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/76831031
ГУ Держпраці (Берлим В.В.) подало апеляційну скаргу до Херсонського апеляційного суду.
Постановою Херсонський Апеляційний суд від 20 червня 2019 року (766/10643/17, н/п 22-ц/819/138/19) Рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 20 вересня 2018 року в частині визнання нещасного випадку, що стався з вчителем Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради Мамренко Наталею Василівною 16 березня 2017 року, пов‘язаним із виробництвом, — скасував та ухвалив в цій частині нове судове рішення про відмову у задоволенні цієї вимоги. В решті рішення суду залишив без змін.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/82620074
Ухвалою Верховного Суду України від 25.07.2019 року відкрив касаційне провадження у справі № 766/10643/17 за позовом Мамренко М.А. до Головного управління Держпраці у Херсонській області. Порушивши розумні строки ст..407 Цивільно-процесуального кодексу України Верховний Суд України 18 березня 2020 року прийняв Постанову, якою не задовольнив вимогу скасувати Постанову Херсонського Апеляційного суду від 20 червня 2019р.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/88401543
Таким чином результатом розгляду справи про визнання нещасного випадку, що стався 16 березня 2017р. з потерпілою Мамренко Н.В. є невизнання державою Україна (ГУ Держпраці (Берлим В.В.) в Херсонській області) і Апеляційним та Касаційним судами, що цей випадок пов‘язаний із виробництвом, а отже порушує права потерпілої та її сім‘ї.
Згідно з положеннями статті 129 Конституції України однією з основних засад здійснення судочинства є обов’язковість судового рішення.
Відповідно до статті 129 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання.
Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Зазначені норми Конституції України знайшли своє відображення і в процесуальному законодавстві України. Так, статтею 14 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) та статтею 14 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, — і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Як вбачається із наведених норм, судове рішення допускається до виконання лише після набрання ним законної сили, тобто після апеляційного розгляду справи або після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Рішення (№766/10643/17) н/п 2/766/1517/18 Херсонського міського суду від 20.09.2018р. вступило в законну силу 20 червня 2019р.
За умисне невиконання судового рішення, що набрало законної сили, або перешкоджання його виконанню передбачена кримінальна відповідальність (стаття 382 Кримінального кодексу України).
У зв‘язку із порушенням прав померлої потерпілої Мамренко Н.В. та її сім‘ї що відбулось під час розслідування нещасного випадку, при провадженні справи в судових інстанціях та полягає у невиконанні протягом тривалого часу рішення національного суду, з‘явилась можливість звертатися до Європейського Суду з прав людини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: