Сільські ради Херсонщини судяться з Кабміном та обладміністрацією (відео)

Окружний адміністративний суд міста Києва, де розглядається позов Щасливцевської сільради про скасування перспективного плану Херсонщини в частині створення Генічеської міської ОТГ, вирішив запросити до суду всі місцеві ради Генічеського району.

У відповідній ухвалі суду місцеві ради залучаються до участі у справі третіми особами, пише сайт IPC-Генічеськ.

«Суд прийняв ухвалу долучити до цієї справи всі сільські та селищні ради Генічеського району. Буде надана можливість кожній з них висловити свою точку зору з приводу формування перспективного плану в нашому районі. Я звертаюся до громад сільських і селищних рад нашого району. У вас зараз є чудова можливість висловити свою точку зору. У представницьких органів сільських, селищних, міської рад є можливість висловитися. Якщо є бачення, один район – одна громада, – це найкращий варіант, тоді така думка має місце, але якщо є інша точка зору, то суд її буде обов’язково розглядати і після того приймати рішення», – розповів голова Партизанської селищної ради Олександр Галицький про результати судового засідання по цій справі, яке відбулося 4 серпня у Києві.

Партизанська селищна рада вже залучена до судового процесу в якості третьої особи. Третьою особою також виступає Стрілківська сільрада, з якою Щасливцевська сільрада ухвалила рішення про створення Стрілківської ОТГ на Арабатській Стрілці.

Як повідомлялося раніше, Щасливцевська сільрада подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва на Кабінет Міністрів України, Херсонську обласну державну адміністрацію з проханням визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 29 квітня 2020 року №474-р “Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області” у частині затвердження графічної частини (карти Херсонської області) та переліку спроможних територіальних громад Херсонської області перспективного плану формування територій громад Херсонської області, які передбачають створення спроможної Генічеської територіальної громади із адміністративним центром у м. Генічеськ, до якої включено території усіх територіальних громад Генічеського району Херсонської області.

Також сільрада вимагає зобов`язати Херсонську ОДА розробити у суворій відповідності до Методики і вимог законодавства та подати на затвердження КМУ, а КМУ – зобов`язати розглянути проект змін до перспективного плану формування територій Херсонської області в частині змін до формування територій Генічеського району Херсонської області з дотриманням вимог нормативно-правових актів та з урахуванням необхідності усунення порушень, встановлених судом під час розгляду даної справи.

В Окружному адміністративному суді 7 липня розпочався розгляд позову Щасливцевської сільради до уряду щодо скасування рішення по створенню однієї громади в межах Генічеського району.

Детальніше про боротьбу сільських рад на Херсонщині за право самим створювати ОТГ читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань “Бунтівний південь: громадяни протестують проти фейкових ОТГ”.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: