Скільки за минулий рік заробив голова Херсонської облради

Depo.Херсон подивилося декларацію голови Херсонської облради Олександра Самойленка (обійняв посаду 4 грудня 2020 року).

Про голову Херсонської обласної ради Олександра Самойленка люди кажуть, як про одного з найзаможніших підприємців області, який має інтерес у сферах пов’язаних з вирощуванням і переробкою сільгосппродукції. Але у його декларації вказані не дуже великі заробітки. Втім, є відомості про досить-таки серйозне майно.

Олександр Самойленко

Згідно з електронною декларацією, Олександр Самойленко як голова обласної ради заробив 41236 грн. Торік він працював на цій посаді лише місяць, бо був обраний 4 грудня. До цього, з вересня, працював на посаді заступника голови Херсонської ОДА і тут заробив 167317 грн. В обладміністрацію Самойленко прийшов з херсонського Центрального ринку, директором якого працював з 2018 року. Подейкують, що посаду в обласній владі отримав завдяки дружбі з Сергієм Шефіром, помічником Володимира Зеленського.

У 2020 році заробітна платня Самойленка як директора ринку склала 272826 грн. Він також отримав 97658 гривень пенсії (голова облради – колишній працівник правоохоронних органів і мав право на «дострокову» пенсію за вислугою років) і 26 тисяч грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Щодо останнього, то більшість цінних паперів відчужувалися на користь підприємства ЮНИАС і Споживчого кооперативу «Центральний-2018», де Самойленко є кінцевим бенефіціарним власником.

Дружина нинішнього очільника облради Наталія Шейко, яка після призначення Самойленка у Херсонську ОДА «успадкувала» його посаду на Центральному ринку, отримала 19 865 грн зарплати за основним місцем роботи і 53784 грн – за роботу за сумісництвом у двох організаціях. Як місця роботи жінки за сумісництвом у декларації вказані Нижньодніпровське звіропромгосподарство Херсонської обласної спілки споживчих товариств, де згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вона і чоловік вказані як співвласники, а також – Кооперативне підприємство ВЕГА, де Наталія Шейко – одна із засновників.

Зараз Наталія Шейко – ще й членкиня Херсонського міськвиконкому.

У річній декларації Олександра Самойленка вказані 670 тис. грн доходу від продажу рухомого майна, ще на 170 тис.  грн продала майна дружина голови облради, але якщо порівняти цю декларацію і декларацію, яку Самойленко подавав наприкінці 2020 року як кандидат на посаду голови Херсонської облради, то незрозуміло, що саме подружжя продало, бо, судячи з щорічної декларації, майна у родини тільки побільшало.

У декларації Самойленка також вказані корпоративні права у кількох підприємствах: ЮНИАС, Нижньодніпровське звіропромгосподарство Херсонської обласної спілки споживчих товариств, Споживчий кооператив «Центральний-2018». Вони зазначені як не передані.

Родина голови Херсонської облради вже кілька років має нерухомість у Херсоні і у Львові, а минулого року придбала ще й будинок і земельну ділянку у курортному населеному пункті Коблево (Миколаївська область). У Херсоні це – будинок площею 468,1 кв. м, у Львові – будинок площею 384,2 кв. м, ділянка землі площею 1000 кв. м і квартира площею 161,2 кв. м. Нерухомість у Коблево це – будинок площею 235,7 кв. м і земельна ділянка у 530 км. м. Уся ця нерухомість записана на Наталію Шейко. Сам Олександр Самойленко формально володіє лише земельною ділянкою площею 600 кв. м на території окупованого Криму, біля міста Алупка. Ділянка придбана до окупації півострова – у 2008 році. Тепер окупаційна влада Криму має її відібрати, якщо тільки у Самойленка не знайдеться російського громадянства, позаяк окупанти заборонили володіти землею на кримському узбережжі іноземцям.

Автопарк родини голови Херсонської облради – чотири автомобілі, два з яких оформлені на голову родини, два – на дружину. Подружжя дуже полюбляє авто бренду Mersedes-Benz, до якого належать три з чотирьох автівок. На Самойленка оформлені Hundai Tucson (придбаний у 2014 році) і Mersedes-Benz GLS350D4Matic (2016), на Шейко – Mersedes-Benz S500 (2017) і Mersedes-Benz S500 (2020).

Щодо грошових активів родини, то у декларації на чоловіка і на дружину записано зберігання доларової готівки: 150 тис. доларів у Самойленка, 70 тис. – у Шейко. Також вказано, що Самойленко зберігає готівкою 40 тис. євро і 130 тис. грн. На рахунку у ПриватБанку він тримає 137 тис. 218 грн. У грошових активах Самойленка як додатковий пайовий внесок вказані 1,9 млн. грн. Також голова облради задекларував золотий годинник вартістю 300 тис. грн.

Нематеріальних активів і фінансових зобов’язань, згідно з відомостями у декларації, у чиновника немає.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: