Слідчі Херсона вивчають змову майже на 12 мільйонів

Питання, вочевидь, будуть до екс-начальника управління освіти Херсонської облдержадміністрації Євгена Криницького ( людина екс-губернатора Андрія Гордєєва). Поліція розслідує закупівлю знятих з виробництва ноутбуків для шкіл Херсонської області за 12 мільйонів.

 

Поліція розслідує завищення цін під час закупівлі Групою централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області (Група ЦГОНЗУО) машин для обробки даних у ТОВ «БМС Техно» за 11,65 млн грн. Про це йдеться в ухвалах Херсонського міського суду від 19 лютого.

 

Тендер був оголошений ще у липні минулого року, Євгена Криницького ж (який керував централізованою бухгалтерією та групою) відсторонили у листопаді – можливо, саме через такі схеми.

Слідчі встановили, що у листопаді 2019 р. Група ЦГОНЗУО Херсонської області за результатами тендеру замовила «БМС Техно» машини для обробки даних (апаратна частина) (комп’ютерне обладнання (ноутбук) за 11,65 млн грн.

 

«БМС Техно» зобовязалось поставити 743 ноутбука, таку ж кількість маніпуляторів типу «миша», а також забезпечити наявність електронної інформаційно-освітньої системи «Мій клас».

 

Вже у грудні вся сума за ноутбуки була перерахована «БМС Техно».

 

Згідно зі специфікацією до договору, вартість одного комплекту компютерного обладнання (ноутбук, маніпулятор та електронна інформаційно-освітня система ПЗ «Мій Клас») склала 15,68 тис грн.

 

В якості машин для обробки Група ЦГОНЗУО Херсонської області придбала ноутбуки Lenovo v130-15 ikb 81hn00xdra. За інформацією, що міститься у магазинах мережі Інтернет, ці ноутбуки вже зняті з виробництва. Вартість такого ноутбуку не перевищує 9 тис грн.

 

Слідчі також з’ясували, що ринкова вартість маніпулятора типу «миша» марки «Maxxter mc-325» складає 65 грн. Відповідно, загальна вартість 743 маніпуляторів – 48,29 тис грн.

 

Нагадаємо, і до цього начальник департаменту освіти Євген Криницький світився у подібних історіях із завищеними цінами закупівель.

 

Журналісти стежитимуть за справою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: