Свобода слова: Херсонщина серед антигероїв

У першому кварталі 2020 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова, більшість з яких стосувалася фізичної агресії проти журналістів (43).

Такими є дані щомісячного моніторингу порушень Інституту масової інформації «Барометр свободи слова», повідомляється на сайті ІМІ.

Зазначається, що найбільшу кількість порушень свободи слова за цей період було зафіксовано в таких категоріях, як перешкоджання законній журналістській діяльності – 31 (за аналогічний період минулого року було зафіксовано трохи більше перешкоджань – 33) та юридичний тиск – дев’ять (більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було зафіксовано шість випадків).

«Також зафіксовано шість випадків побиття та п’ять – погроз, крім того, по чотири випадки в категоріях «доступ до публічної інформації» та «кіберзлочини». Також зафіксовано два випадки непрямого тиску (стеження за журналістами) та один випадок пошкодження майна журналістів», — йдеться у повідомленні.

Експерти ІМІ також звертають увагу на тенденцію закритості та вибірковості щодо журналістів з боку Офісу Президента, органів влади, органів місцевого самоврядування.

«Порушення зафіксовано в 17 регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували в Києві (15) та по шість випадків на Одещині, Полтавщині та Херсонщині», — йдеться у моніторингу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: