Три політичні партії контролюватимуть усі комісії у Херсонській міськраді

Головами усіх постійних депутатських комісій у Херсонській міськраді стали представники «Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!», а також партій «Слуга народу» і ОПЗЖ.

Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на повідомлення Руху ЧЕСНО.

Бюджетну комісію очолив депутат від партії «Нам тут жити» Андрій Дмитрієв. У 2015 році він вже очолював цю комісію, будучи депутатом від «Самопомочі», але в березні 2017 року, під час створення нової більшості, його зняли і він був рядовим членом.

Від НТЖ до цієї ж комісії увійшли директор школи № 52 Олександр Демчук, який орієнтується на міського голову, та пенсіонер Андрій Ткаченко. Останній орієнтується на бізнесмена Устина Мальцева і поки що є лояльним до мера.

По два місця мають фракції ОПЗЖ та «Слуги народу». Від першої в комісію увійшли директорка гімназії № 1 Наталія Устинова та начальник управління молоді та спорту Олексій Заболотний, а від другої — ректор Херсонського аграрно-економічного університету Юрій Кирилов та співробітниця «Смарт мерітайм груп», що належить олігарху Новинському, Олена Матвієць. Бюджетники традиційно можуть бути лояльними до мера.

Хоча Верховна Рада нещодавно ускладнила життя депутатам-бюджетникам — їм заборонено голосувати за питання, в яких вони мають конфлікт інтересів. А це мінус три голоси тільки в цій комісії при розгляді певних питань.
Ще по одному місцю в бюджетній комісії мають «Європейська солідарність» та «Блок Володимира Сальдо». Ці партії представляють Іван Глухов та Ольга Співакіна. Остання, судячи з того, що Володимир Сальдо знайшов спільну мову з міським головою, буде лояльною до нього.

На відміну від бюджетної, контролювати земельну комісію міському голові буде складно.

Її очолює депутат від мерської партії «Нам тут жити», забудовник Євген Троцький. Важко сказати, чи орієнтується він на Ігоря Колихаєва. А те, що у голови комісії є надійна підтримка всередині, факт. Членами комісії від його партії стали Ілля Карамаліков, який не приховує, що є кумом Троцького, та Микола Дмитрієв. Останній — племінник голови бюджетної комісії та син члена виконкому Сергія Дмитрієва.

Окрім цього, Троцький має давні стосунки з депутатом від ЄС Віталієм Йосипенком. Судячи з Facebook, вони доволі часто збираються разом на свята.

Два місця мають «слуги народу», що представлені Євгенією Бєлою та Костянтином Кириченком. Вони входять до близького оточення нардепа Павла Павліша і насамперед прислухатимуться до нього.

ОПЗЖ представлена ветеранами земельної комісії Оленою Мазур та Антоном Хмаро. В минулому скликанні Хмаро керував комісією, а Олена Мазур була її членкинею. Обидва депутати орієнтовані на першого заступника голови облради Єгора Устинова.

З огляду на те, що Ігор Пастух завдяки домовленостям Володимира Сальдо та Ігоря Колихаєва залишився без фракції, важко сказати, як він буде голосувати і з ким домовлятися. Цікаво, що голова комісії Євген Троцький має боргові зобов’язання перед родиною Ігоря Пастуха. Рідна сестра Пастуха Ірина Хрунік, яка є головою партії «Блок Володимира Сальдо», рік тому дала в борг Троцькому понад 6 млн гривень. Заставою виступило кафе, співвласником якого він є.

Керівництво у третій ключовій комісії — з питань ЖКГ — теж відійшло НТЖ. Її очолив близький соратник міського голови Юрій Рожков.

Як і в усіх ключових комісіях, НТЖ має тут ще двох людей. Це бізнесмен Віктор Сухокобилін та фермер В’ячеслав Білковський. Вони орієнтовані на Колихаєва.

ОПЗЖ представлена потужними гравцями ринку ЖКГ Оленою Ротовою та Тіграном Мкртчяном. Перша має вплив на комунальне підприємство, яке є оператором міського сміттєзвалища та компанію, що прибирає місто, а другий володіє фірмою, що ремонтує дороги. Дружба з міською владою їм вигідна як нікому.

Ще два залежні від міського голови депутати входять у комісію від Блока Сальдо. Це директор департаменту фінансів Роман Підперигора та директор КП «Гарантія» Ігор Семенчев (старший).

«Слуга народу» делегувала власницю магазинів, кіосків та кафе Оксану Матусевич, а ЄС — бухгалтерку та волонтерку Оксану Погомій.

У комісію з питань містобудування, естетики та реклами, судячи з усього, увійшли всі ті, хто хотів у земельну, але не потрапив. Тут сконцентрувалися потужні бізнесмени та їхні люди.

Очолив комісію депутат від «Слуги народу», директор КП «Херсонтеплоенерго» Сергій Харченко. Як підлеглий Ігоря Колихаєва, цей депутат, найімовірніше, прислухатиметься до міського голови.

Єдиним рядовим комісії від цієї партії став власник крюїнгової агенції Вадим Даник. У минулому скликанні він не працював.

Партію «НТЖ» представляє бізнесмен Іван Бебко. Як власник компанії — лідера рекламного ринку міста, він явно має свої інтереси. Але орієнтується все ж таки на мера. А ось про ще двох членів цієї партії — одеського бізнесмена Павла Манченка і сина місцевого священика Андрія Сидоренка — поки сказати щось важко.

ОПЗЖ в комісії представлена будівельником Михайлом Опанащенком та лікаркою Оленою Бреславець, що потрапила у список, найімовірніше, за квотою Опанащенка (йшла у загальному списку під непарним номером, як і всі люди, орієнтовані на нього).

ЄС представлена Олександром Ложичевим — він, як і минулого скликання, працює з рекламою.

Транспортна комісія не надто цікавила депутатів — заяви подали тільки п’ятеро. Керівна посада відійшла Юрію Стельмашенку, що нещодавно звільнився з компанії «Віндкрафт» Карла Стурена.

Його однопартієць Ігор Житченко, якого перед самою відставкою міський голова Володимир Миколаєнко призначив директором КП «Херсонелектротранс», теж працюватиме в цій комісії. Обидва депутати орієнтовані на Єгора Устинова.

ЄС делегувала в комісію колишнього капітана морпорту «Херсон» Юрія Яцка.

А НТЖ — безробітного фінансиста Віталія Бєлоброва та ювеліра Дмитра Поддубного. Судячи з усього, на прийняття рішень у цій комісії їхні голоси не впливатимуть.

Більшість у комісії з питань комунального майна після змін регламенту несподівано отримав Блок Сальдо. Комісію очолив Андрій Медвєдєв. А членами стали Ірина Ценкер, Ольга Виноградова та Ігор Семенчев (молодший) від Блоку Сальдо, Оксана Пастух від ЄС та Костянтин Сивак від ОПЗЖ.

Гуманітарний блок віддали підлеглим мера. Очолила комісію гендиректорка міської лікарні ім. Карабелеша Алла Малицька від НТЖ. Їй допомагатиме однопартієць, священик Андрій Калита. Від Блоку Сальдо в комісію потрапив директор школи № 3 Олексій Петров, а від ЄС — волонтер Ігор Осауленко.

Такий розклад на першому етапі гарантує меру Ігорю Колихаєву міцну підтримку всіх ініціатив, адже ключові комісії він поки що контролює.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: