У Горностаївському районі майже 100 дітей мають родину в дитбудинках сімейного типу

Всі вони живуть у Горностаївці: на сьогодні тут створено 16 прийомних сімей (виховують до 4 дітей) та 7 дитбудинків сімейного типу (від 5 до 10 дітей). Загалом в них живуть 98 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Інтернатів та дитбудинків у районі не було ніколи, раніше діти-сироти та позбавлені батьківського піклування відправлялись до закладів інших районів, розповідає начальник служби у справах дітей Горностаївської РДА Тетяна Струмецька. Перші прийомні сім’ї створились у селищі в 2006 році, а пізніше взяли більше дітей і стали вже дитбудинками сімейного типу. Вони виховують дітлахів і сьогодні – старші виростають та йдуть у доросле життя, а родина поповнюється новими дітьми, що потребують батьків. Останнім часом нових кандидатів на створення прийомної родини стало менше, ніж було раніше. Але як раз нещодавно навчання у Херсонському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшла одна горностаївська родина, що виявила бажання вперше взяти до себе прийомних дітей.

До нових родин діти потрапляють переважно після позбавлення рідних батьків прав. Минулого року п’ятьох братів та сестер віком від 2 до 13 років забрали від батьків, що сильно пиячили і не доглядали за ними: жодні заходи впливу з боку служби у справах дітей не подіяли, тож їх позбавили батьківських прав. «Ми дуже переживали – хто візьме на виховання одразу п’ятьох, адже братів і сестер не можна розлучати. На щастя, родина із дитбудинком сімейного типу, з якої як раз вибули двоє прийомних синів (хлопці пішли в армію), взяла цих дітей. Перед цим вони кілька разів спілкувались, знайомились, і діти погодились. Зараз вони проживають у цій родині і задоволені», – розповідає Тетяна Вікторівна.

Поліна ГЕНЕРАЛЬЧУК, «Новий день»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: