У Херсоні екс-чиновники з Укртрансбезпеки йдуть на вибори до місцевих рад

З приходом у липні 2019 року нової влади, у тому числі на місцевому рівні, ми сподівалися на суттєві позитивні  зрушення як в цілому, так і у сфері пасажирських перевезень. Вони б мали покласти край корупційним схемам при розподіленні маршрутів, упорядкувати відправлення пасажирських автобусів з офіційно атестованих автостанцій, припинити побори на вагових комплексах та з перевізників на пасажирському транспорті, які сплачували незаконну щомісячну «данину» чиновникам Херсонської облдержадміністрації та Міжрегіонального Чорноморського управління Укртрансбезпеки.

Нажаль, задекларовані керівництвом країни принципи «справедливого» життя залишені на папері, корупція в різних ешелонах влади стала ще відвертішою та більш витонченою.

Не дарма ж Президент Зеленський проголосив серед головних принципів розвитку держави – діджиталізпацію послуг під назвою «Країна в смартфоні». Одними з перших ініціативу Президента «підтримали» працівники Укртрансбезпеки. Пішло в минуле фізична передача коштів водіями інспекторам. Чого варта тільки схема збирання незаконної данини за пропуск перевантажу на вагових комплексах. Сьогодні перевізник вантажу «скидає» геолокацію проходження транспортним засобом контрольно-вагових комплексів на відповідний, такий собі «сервер» і отримує зворотній зв’язок з «тарифом» і номером картки, на яку заходять ті самі кошти за перевантаж. Все, як жадав Президент – фізичний контакт чиновника з клієнтом відсутній.

Під час візиту Президента України у серпні 2019 року до Херсонщини, дав доручення закупити 50-80 габаритно-вагового комплексів – Ото буде «косовиця хабарів»! Щоправда, разом з цим було ухвалене тимчасове рішення про залучення до габаритно-вагового контролю працівників СБУ та Нацполіції, що принесло певний проміжний результат.

Звичайно, що осторонь цих процесів не могло стояти Чорноморське регіональне відділення Укртрансбезпеки, негласним керівником якого продовжує бути звільнений з посади пан Пастух. Один з основних поплічників Пастуха пан Мельник, з причин власної жадібності та виконуючи вказівки свого патрона, був викритий правоохоронцями за організацію та  отримання хабарів за безперешкодний проїзд перевантажених автівок на КП «Консул». За офіційною інформацією прокуратури Херсонської області на даному КП щомісяця збиралася незаконна данина в розмірі  1 млн. гр.

Залишимо в спокої херсонських правоохоронців, нехай зірки на їх погонах давлять на їх обов’язок і моральні якості. Будемо уважно спостерігати що переможе – професійність, честь і гідність, чи фінансовий ресурс хабарників – а він, за їх же даними, досить солідний і схоже вже почав діяти. Так, взятих під варту двох посередників суд вже відпустив під заставу 170 тис.гр. за кожного. А чому ж служителям Феміди не поцікавились походженням цих грошей?!

Не дарма ж на офіційному  сайті прокуратури Херсонської області від 2.09.2020 р. з даного питання зроблено посилання на ст. 62 Конституції України про презумпцію невинуватості особи, доки її вину не буде встановлено обвинувальним вироком суду. Такий собі натяк суспільству на те, якщо суд не винесе обвинувальний вирок, то ми тут, ніби, ні при чому. Ні, шановні служителі закону! Взялися за справу – доведіть її у законний спосіб до логічного завершення. В іншому випадку країна не потребує ваших послуг! Будемо пильно стежити за перебігом подій і вживатиме усіх важелів медійного та іншого впливу, впритул до звернення до Президента та ВР України зі створення відповідної ТСК щодо роботи правоохоронних органів Херсонської області. Пора покласти край «беспрєдєлу» на Херсонщині!

Треба розуміти, що сьогодні різного роду пройдисвіти від влади типу Пастуха, Мельника, Дементьєва Петра Миколайовича будуть намагатися «схватися» за певні політичні сили та, навіть знову «зайти» у владу. Яскравий приклад – Дементьєв Петро Миколайович та Макейчик Павло Олександрович (колишні керівники транспортного управління Херсонської облдержадміністрації), які  знаходиться у виборчому списку партії Колихаєва «Нам тут жити». Нічого не маємо проти пана Ігоря Колихаєва, але він мав би подбати про особисте та партійне реноме, взявши до своєї команди чиновників, які є «професіоналами» у створенні, реалізації корупційних схем і поборів у сфері транспортних перевезень, під чутливим керівництвом свого «куратора» пана Пастуха.

Можливо пан Колихаєв, за допомогою даних осіб, планує швидко компенсувати свої витрати на виборчу компанію?! Можливо в цьому і криється «таємний оперативний задум» молодого лідера молодої партії «Нам тут жити». Але нам здається, що це хибний шлях і поки не пізно пан Колихаєв має зробити вибір – чи він з громадою і заради її благополуччя іде в політику, чи він, як усі попередники, за рахунок влади волає збільшити свої статки. Думайте, пане Колихаєв, з ким Ви, думай-ТЕ!

Балотуючись на таку високу посаду, пан Колихаєв мав би більш прискіпливо формувати своє оточення. В Херсонській області працюють близько 4000 тільки пасажирських автобусів і майже 40000 вантажних транспортних засобів + транспортні засоби на воді. І всі вони дуже добре знають хто такі Пастух Ігор Олександрович, Дементьєв Петро Миколайович, Макейчик Павло Олександрович і як ці «шановані» пани спустошували з року в рік сімейні гаманці цих категорій робітників.

Не складно порахувати скільки тисяч потенційних голосів виборців не дорахується партія «Нам тут жити» і сам пан  Ігор Колихаєв на шляху до омріяного мерства.

Сьогодні пан Дементьєв Петро Миколайович, спільно з адвокатом Денисом Мамонтовим ініціювали судовий позов задля виведення з конкурсного комітету представників громадських організацій, які не дають хабарникам та їх колишнім покровителям користуватися налагодженим каналом отримання неправомірної грошової вигоди.

Окремо слід виділити особу пана Дениса Мамонтова, про якого суспільство майже нічого не знає, який не займав ніяких посад, але виконував дуже важливу функцію — зв’язок між хабародавцями і чиновниками Херсонської ОДА. Хочемо застережити усіх — «борони вас Боже» звертатися до цього адвоката за правовою допомогою! Навіть в адвокатському середовищі говорять, що у відносинах з клієнтами він керується лише однією матеріальною вигодою, нехтуючи правилами адвокатської етики, моралі тощо. Як то кажуть «переозувається у повітрі». За інсайдерською інформацією наразі готується матеріал для подання до дисциплінарної комісії з метою скасувати йому ліцензію на адвокатську діяльність.

В цьому контексті варто відзначити роль нового директора департаменту інфраструктури ХОДА пана Діденка Романа Олександровича. Нам не відомо, чим керувався очільника Херсонської ОДА пан Гусєв Юрій Веніамінович, призначаючи на цю відповідальну посаду колишнього «мента» у поганому розумінні цього слова. Дана особа має дещо «зашкварний» бекграунд і встиг вже «проявити» себе на новій посаді, розкривши «своїм» перевізникам зміст 2-го пакету Конурсу від 4.08.2020. Крім цього, під його керівництвом було допущено низку порушень чинного законодавства при організації Конкурсу. І тільки під тиском громадськості та завдяки розумінню ситуації заступником голови ОДА паном Козирем С.В., Конкурс було скасовано. З огляду на це «логічним» виглядають дії Дементьева Мамонтова, які ініціювали судовий позов – навіщо ж їм у конкурсному комітеті такі члени, які руйнують їх «безкорисні» плани. Дуже шкода, що знов призначений керівник департаменту пан Діденко Роман Олександрович прийняв цю ганебну корупційну «естафету» від попередників.

Далі буде.

Всі ці та інші фактори відчутною мірою відзначаються на роботі і нашої галузі – пасажирських перевезень автомобільним транспортом, яка є найбільш проблемною і одночасно соціально значимою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: