У Херсоні гімназія йде під землю: на ремонт потрібно 18 млн гривень (відео)

У Херсоні на вулиці Патона один з корпусів гімназії №3 в аварійному стані — під будівлею просідають ґрунти. 18 мільйонів гривень необхідно, щоб закінчити ремонт навчального закладу. Про це Суспільному розказав начальник міського управління капітального будівництва Владислав Кондратов.

Частина приміщення, яке потребує ремонту, відокремлена, говорить директор Олексій Петров. Корпус гімназії, розрахований на 20 навчальних аудиторій, нині закритий через аварійний стан. Учнів розмістили у корпусі початкової школи та інших класах. Проблеми з просіданням фундаменту, розказує Олексій Петров, директор гімназії, розпочалися майже одразу після зведення будівлі у 80-ті роки минулого століття. Весь цей час за стінами спостерігали та укріплювали, але класи діяли. Два роки тому корпус закрили та почали ремонт.

 

Такі будівельні маячки встановленні на всіх стінах корпусу. Після того, як почали укріплювати фундамент та зробили металеві стяжки на стінах, тріщини перестали з’являтися, розказує директор.

За словами Олексія Петрова, вже половина робіт зроблена. Задавлені близько 30 паль, кожна з яких — це 25-26 метрів. Роботи технічно надскладні, каже директор, десь вже витрачено 6 млн. грн. з 2019 року.

Залишилося забити ще десь половину – близько 30 паль. Через здороження матеріалів, каже Олексій Петров, довелося корегувати документацію. Наразі пройшли експертизу та проплатили її. Ціна експертизи — 26 тис. грн. Виставлятися на тендер і буде визначений підрядник, тоді будуть закінчувати.

Для того, щоб закінчити ремонт, потрібно ще 18 млн. грн. У відкоригованому проєкті, говорить начальник міського управління капітального будівництва Владислав Кондратов, передбачені гроші на палі і внутрішній ремонт всього корпусу.

«На сьогоднішній день ми маємо експертний звіт, відкоригований проєкт, маємо кошторисну документацію. Тому найближчим часом буде оголошена тендерна процедура на закупівлю цих робіт. Коштами до кінця року ми забезпечені. А на наступні виконання робіт, я впевнений, що депутати міської ради відгукнуться, щоб були ці кошти наступного року у бюджеті. На сьогодні до кінця цього року ми забезпеченні», — каже Владислав Кондратов.

Директор херсонської гімназії Олексій Петров каже, сподівається, що в 2022 році, можливо вирішать це питання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: