У Херсоні громадськість вимагає розслідування корупції у Укртрансбезпеці

Останнім часом зі шпальт центральних і місцевих ЗМІ не сходить тема автомобільних перевезень в Херсонській області, завдячуючи колишньому голові Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, майстру інтриг і афер, відомому «схематознику» і хабарнику Пастуху І.О.

В ході аналізу ситуації та причин такого довгого і стабільного «успіху» масштабних поборів у сфері пасажирських перевезень сплив цікавий факт, який відігравав ледве не ключову роль у цьому процесі. Йдеться про «сімейний підряд» колишнього керівника Управління транспорту Херсонської облдержадміністрації Деметьєва Петра Миколайовича та його сина – старшого інспектора Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Деметьєва Максима Петровича.

Деметьев П.М. — один з найдосвідченіших фахівців не тільки з питань автомобільних перевезень, а й схем використання службового становища в особистих інтересах. Не дарма ж він пропрацював у цій сфері близько 20 років, «переживши» кількох губернаторів й неменшу кількість безпосередніх керівників. Проте, всі перевізники, які мали з ним справу у прямому і переносному сенсі відмічали, що «беспрєдела» до певного часу з його боку не було. Проте, розуміючи  можливості посилення свого впливу на перевізників, Петро Миколайович проштовхує свого сина Максима на посаду інспектора по безпеці на транспорті. Час йшов, молодий інспектор набував «досвіду»…

Наступив травень 2016 року, очільником інспекції на транспорті  в Херсонській області, з порушенням чинного законодавства, призначено вже згадуваного пана Пастуха І.О. Хто ж на той час міг протистояти «переможцям» майдану – високопосадовим чернівецьким землякам та однопартійцям Пастуха.

Новий керівник швидко зрозумів, яким чином можна керувати не тільки своїм відомством, а й Департаментом транспорту ХОДА. А наш «герой», Петро Миколайович Дементьєв, теж швидко зрозумів, що «дружба» з Пастухом корисна йому і його синові.

Щоб читач зрозумів пояснимо, що замовник перевезень в особі ХОДА формує зі «своїх людей» робочий орган, який здійснює вивчення та перевірку учасників конкурсу і нараховує бали. Він також формує Конкурсний комітет, який визначає переможця того чи іншого лоту. До конкурсного комітету обов’язково входить представник інспекції на транспорті (до звільнення з посади це був сам пан Пастух).

Сформований за змовою цих двох діячів Конкурсний комітет, до якого увійшли люди Дементьєва та Пастуха, надавав «зелене світло» перевізникам, які чітко виконували «тарифну політику» хабарів.

Чиновники знахабніли до такої міри, що завели до Конкурсного комітету 3 громадські організації, поспіхом зареєструвавши їх на одній і тій же адресі – партійному офісі Пастуха. І майже відкрито, через юриста Дениса Мамонтова, збирали по 1000 доларів за кожний автобус.  Координував цей процес особисто Дементьєв Петро Миколайович.

І почався новій етап на ринку перевезень вже в посиленому складі: Пастух –Дементьев батько – Дементьев син.

Нелегальні перевізники отримали від влади «ліцензію» на безперешкодне перевезення згідно «встановленим тарифам», інших змушували платити за отримання маршрутів, відносно незгодних влаштовувались екзекуції на кшталт по 200 протоколів за порушення на місяць на кожного.

Зі зміною влади нелегітимний Конкурсний комітет скасовано, але залишились договори на «хлібні морські маршрути», які за хабар отримали перевізники Демчук, Присяжний, Грибко та ін.

Суспільство очікує від обласної влади відміни результатів конкурсу від 5.11.2018 року. Договори мають бути розірвані і об’явлений новий конкурс.

Але повернемося до наших «героїв». Час іде і молодий інспектор Максим Дементьєв став вже старшим інспектором. Під керівництвом Пастуха та з благословення тата – Дементьева Петра Миколайовича,  він перетворився в достойного послідовника своїх наставників –  «хабарних справ майстрів». Яскравим прикладом виявився зафіксований 11.06.2020 року факт вимагання від перевізника неправомірної вимоги замість притягнення до відповідальності за порушення габаритно-вагових норм. Водій транспортного засобу зі скаргою офіційно звернувся до керівництва Укртрансбезпеки і станом на сьогодні відносно даного факту започатковано службове розслідування. Принагідно інформуємо, що старший інспектор Максим Дементьев був у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, що є обтяжуючим злочин фактом. Логічно, щоби паралельно службовому розслідуванню, відбувалося розслідування компетентними органами, адже наявним є злочин, що підпадає під кримінальне переслідування. Очікуємо реакцію правоохоронців.

Зрозуміло, що Дементьєви будуть чинити тиск на водія «Камазу» (ВТ8535ВН) аби останній відмовився від своїх показів. Але тут слід застерегти, що у разі відмови обидва суб’єкти нестимуть кримінальну відповідальність: водій – за покривання злочину (ст.396 ККУ) або лжесвідчення (ст.384 ККУ), Дементьєви – за залякування свідка (ст.386 ККУ).

До речі, Максим Дементьєв вже надав сам собі «ведмежу послугу» —  письмово надавши суду неправдиву інформацію у справі про звільнення Пастуха. Сподіваємось, що шановний суд (суддя Попов В.Ф.) не залишить даний факт поза увагою.

На завершення, до уваги властей, Поліції, ДБР, НАБУ, СБУ.

З урахуванням об’єктивних причин (туристичний сезон та грузоперевезення врожаю зернових)  по території Херсонської області значно підвищився рух вантажного та пасажирського автотранспорту. Це «золота пора косовиці» хабарів інспекторами Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. Так, інспектори Мельник, Дємєнтєв, Гагарінов, Шпінь, Канін, Черпита, Копилова, Зорін, Єршов, Кравець здійснюють неправомірні дії, пов’язані із зловживанням службовим становищем  під час виконання службових обов’язків на пунктах пропуску.

У разі відсутності найближчим часом реакції з боку заінтересованих структур, громадськість Херсонщини вдаватиметься до пікетів під їх офісами, а також офісом Президента України.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: