У Херсоні почали вакцинувати дітей від COVID-19 (відео)

16 листопада, у дитячій поліклініці №1 херсонської лікарні імені Карабелеша почали вакцинувати дітей з 12 до 17 років. Скільки підлітків вже отримали щеплення на Херсонщині та кому вакцинація потрібна перш за все. Про це кореспондентам Суспільного розказала головна експертка дитячої імунології в області Наталя Василенко.

Михайло Кісельгоф навчається в 11 класі навчально – виховного об’єднання «ХАБАД». Йому – 17 років. Батьки хлопця вакцинувалися влітку. Тепер зробити щеплення планує і сам Михайло.

«Я ще не вакцинувався, але планую зробити це найближчим часом. Ми з батьками вже проконсультувалися з нашим сімейним лікарем та отримали всю необхідну інформацію. Найближчим часом поїдемо до лікарні і зробимо щеплення. Я вважаю, що вакцина – це допомога суспільству від коронавірусної хвороби», — говорить хлопець.

У школі «Хабад» навчається близько 50 дітей. За словами директора школи Ігоря Левіна, частина з цих дітей провакциновані.

«Вакцинованих у нас не дуже багато: десь 10-15 відсотків дітей. Ми рахуємо з 12 років, тому що в Україні до 12 ще не прийнято це. Багато родин зараз обмірковують. Є вакциновані діти, яким було потрібно виїжджати, які піклуються про своє здоров’я. Діти вакциновані різного віку: є 13 років, є 17 років», — каже директор закладу Ігор Левін.

Головна експертка дитячої імунології в області, завідувачка інфекційно-боксованого діагностичного відділення обласної дитячої лікарні Наталя Василенко розповідає, що наразі тут двоє дітей, в яких підтвердили коронавірус. В жовтні, в обласній лікарні пролікувалися понад 70 дітей з підтвердженим діагнозом — COVID-19.

«Якщо минулого року до нас поступали одиниці, то цьогоріч багато хворих дітей. На сьогодні COVID-19 підтверджений у 1 919 дітей. Хвороба у дітей протікає як звичайна вірусна інфекція. Найчастіше це — катаральні явища, біль у горлі, висока температура, озноб, біль у м’язах, млявість, порушення травлення», — розказує Наталя Василенко.

За її словами, ліків від коронавірусу немає, тому поки єдина можливість вберегти себе – щепитись. На Херсонщині працюють 91 пункт вакцинації та 10 центрів. Туди можна звертатись і дорослим, і дітям. Наразі щеплення отримали близько 2 тисяч дітей.

«Вакцинація ефективна. Вакцинувати дітей можна з 12 років і перш за все потрібно вакцинувати групи ризику. Це — діти з ожирінням, з цукровим діабетом, різними захворюваннями внутрішніх органів, з хронічними захворюваннями нирок, печінки, діти, які отримують імуносупресивну терапію, з онкопатологіями. На жаль, саме в цій категорії дітей є кисневозалежні діти. Тобто вони хворіють не просто частіше, вони хворіють важче», — каже експертка дитячої імунології Наталя Василенко.

В Україні дітей щеплюють препаратом Pfizer за схемою введення двох доз з інтервалом у 21-28 днів між першою та другою дозами. Наразі ця вакцина дозволена у більшості країн, зокрема США, Канада, Австралія, Японія та країни Євросоюзу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: