У Херсоні понад 70 родин 3 роки не можуть в’їхати у власні квартири (відео)

Гроші сплачено, а житла немає. 72 родини придбали квартири у будинку за адресою 200 років Херсона, 36. Люди мали в’їхати у помешкання 3-4 роки тому. Чому так сталося,- з’ясовувало Суспільне.

П’ятирічна Софійка мріє про власну кімнату. Зараз разом з мамою і татом вона живе у зйомній квартирі. Житло у новобудові придбали 3 роки тому, але так і не в’їхали у помешкання. Гроші на квартиру люди збирали 5 років.

«Ми боїмося робити ремонти, боїмося щось робити, тому що права власності ми не маємо. Ми поміняли вікна, зробили балкон, зашпаклювали. Провели електромережу і чекаємо», — говорить інвесторка Вікторія Голота.

А це квартира Наталі Баранової. Квартиру придбали у жовтні 2018 року і мали в’їхати вже грудні,- розказує жінка. Минулого вівторка у квартиру завели кабель електропостачання під її тиском. Зараз її родина живе в однокімнатному помешканні.

«За угодою ми купили квартиру за 32 тисячі доларів. Брали у розстрочку на рік. У 2020 році Одарченко сказав, що все готово. Після цього зібрання почали постійно на щось збирати гроші. Причина — треба гроші для закінчення робіт. Ремонт ми не робили, адже розуміємо, що не маємо права власності на квартиру», — каже Наталя Баранова.

За словами інвесторів у цьому корпусі будинку люди проживають у 5 квартирах, але мешканці відмовились спілкуватися на камеру. Говорять, що є постійні перебої з електроенергією. Жоден з інвесторів не є власником житла на сьогодні.

Частина інвесторів будинку зустрілись офісі АТ «Будмеханізація» з керівництвом компанії забудовника. Будинок буде здано в експлуатацію до кінця квітня, — запевнив голова спостережної ради «Будмеханізації» Юрій Одарченко.

«Повністю вся проектна документація наявна. Якщо ви хочете, як представники будинку її дивитись, будь-ласка, головний інженер вам її пред’явить. Якщо ви хочете подивитися довідки про те, що до теплопостачання, до води будинок підключений, ліфти здані, він вам всі ці довідки продемонструє. Вони в нас наявні. Оце єдина зараз причина. Ну в мене не вистачає впливу для того, щоб спонукати «Обленерго» нам передати ці документи», — каже Одарченко.

Головний інженер показав інвесторам будинку проєкти комунікацій будинку і прибудинкової території. На цій посаді Юрій Желуденко пів року.

«Ми переписуємося, ведемо переписку в форматі від підприємства. Я можу показати за цей тиждень телефонував 8 разів, головному інженеру 15 разів. Все зафіксовано в телефоні. Вони або не беруть слухавку, або вимикають», — каже Желуденко.

Чому останні секції будинку за адрескою 200 років Херсона, 36 не здали в експлутацію у 2018-2019 роках директор «Будмеханізації» Сергій Тріщанович пояснив так:

«Одна з причин, чого так довго — це те, що міська рада довго не виділяла земельну ділянку в аренду для будівництва цього будинку. Тільки по моїм даним у 18 році це сталося».

Обіцянкам здати житло через місяць не вірить, — говорить один з інвесторів Віталій Козачок.

«По документам вони нам взагалі нічого не змогли показати. Все, що ми просили, або документи десь у юристів, або відсутні».

Одна з причин не здачі в експлуатацію будинку — відсутність довідки з Херсонобленерго, за словами Юрія Одарченка. На наш запит компанія відповіла, що свої зобов’язання передбачені договором про приєднання, «Херсонобленерго» виконало.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: