У Херсоні відновили меморіальну дошку письменнику Миколі Чернявському (відео)

У Херсоні відновили меморіальну дошку на історичній будівлі, де на початку 20-го століття жив Микола Чернявський, український письменник, перекладач, педагог, розстріляний у херсонській тюрмі НКВС 1938 року, коли йому було 70. 13 квітня також презентували сьому книгу серії «Літературні скарби Херсонщини» з творами та світлинами Миколи Чернявського, який був родом з Донеччини.

Вулиця Перекопська, колишній Пестелєвський проїзд. Сьогодні історична будівля, де колись жив Микола Чернявський та бував Михайло Коцюбинський, у приватній власності. Як розповідає письменник Василь Загороднюк, меморіальна дошка була тут і раніше.

«Я коли побачив, що відбувається ремонт будівлі і немає дошки – стару дошку зняли, я почав бити тривогу, але все нормально, мене заспокоїли – дошка буде, уже у новому варіанті і вона буде виконувати свою функцію. Дуже людна вулиця, люди будуть проходити, бачити, що, дійсно, тут проживав Микола Чернявський, творчість якого, на жаль, призабута, але поступово повертається», — каже Загороднюк.

На відкриття дошки зібралися херсонські письменники та митці. Світлана Думинська говорить, це місце важливо зберегти – воно входить до туристичного маршруту:

«Місця, де збиралися, творили видатні люди України, у Херсоні їх дуже багато. Але про це мало хто знає. Мені приємно, що ми до ювілею Миколи Чернявського і книгу випустили, і у нас навіть був туристичний маршрут саме вулицею Перекопською, тому що тут він і працював, викладав в університеті, на теперішній момент державному. Найтрагічніше, що він тут і загинув».

«Це постать, яка нерозривно пов’язана з нашим краєм і з цією вулицею, яка 80 років тому називалася вулицею Миколи Чернявського, і з початку 90-х років, зокрема, наша «Просвіта» зверталася до всіляких структур з тим, щоб цій вулиці було повернуто це найменування. Оскільки у нас часто проводять такі процедури, перейменовують вулиці, то якраз Микола Чернявський як митець і політичний діяч, який віддав своє життя за Україну, заслуговує на те, щоб ця вулиця носила його ім’я», — розказав доцент кафедри української філології та журналістики Іван Немченко.

Журналіст та письменник Віктор Тютюн, присутній на заході, висловив своє невдоволення:

» Я думав, що людям покажуть пам’ятну дошку, гідну цієї людини. А я бачу таку дошку, як при пожежі, коли треба мати сокиру і гак. Це неподобство – поява такої таблички і зібрання культурних все ж таки людей. Це обурливо. І хто це додумався ось так познущатися над пам’яттю людини, яка віддала своє життя за Україну?»

Дошка зроблена за гроші меценатів, власників будівлі на заході не було.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: