У Херсоні вимагають звіту керівників обласної прокуратури

10 березня під стінами Херсонської обласної прокуратури пройшов мітинг проти бездіяльності та покривання злочинів. Акцію організували активісти херсонського осередку ГО «Народний контроль». Інформація про це з’явилася на сторінці організації в соціальних мережах.

Під стінами Херсонської обласної прокуратури зібралися потерпілі від злочинів громадяни, справи яких не розслідують. Очолив протест місцевий осередок ГО «Народний контроль». Кілька десятків херсонців з плакатами провели мирну акцію-протест проти бездіяльності прокуратури, порушення нею прав громадян. Люди вимагали відставки керівництва прокуратури.

Керівник Херсонського міського осередку ГО «Народний контроль» Валерій Гурківський заявив, що організація розпочинає низку протестів з метою привернення уваги до бездіяльності правоохоронців.

Він зазначив: «Мета акції – захистити права людей. Тому що практично у всіх, хто сьогодні сюди прийшов, порушені права, розслідування не проводять, справи їхні закривають, люди вимушені іти в суди і через суди відкривати ці справи. І знову звертаються до правоохоронних органів».

 «Херсонська прокуратура працює за принципом «мафію не треба викорінювати, її варто очолити», — заявили учасники протесту.

Протестувальники вимагали звіту від керівника прокуратури Володимира Калюги про розслідування резонансних справ, службові розслідування щодо фактів порушення його підлеглими законів. Учасники акції обурені, кажуть: сам керівник прокуратури не виконує наданих обіцянок.

Очільник прокуратури до мітингарів не вийшов. Натомість люди змогли поспілкуватися з начальником управління Херсонської обласної прокуратури, який, за словами учасників акції, і сам припускався порушень.

«Є ряд кримінальних проваджень, які, як ви кажете, не розслідуються. Це ті кримінальні провадження, щодо яких прийняті рішення про закриття», — пояснював чиновник обуреним мітингарям.

Учасники акції заявили, що продовжать безстрокову акцію протесту під стінами Херсонської обласної прокуратури.

Вони також планують протести під офісом Генерального прокурора, МВС, офісом Президента, під посольствами країн, які надають фінансування на реформу правоохоронних органів — Великої Британії,  США і Німеччини, аби якомога більше людей дізнались про кругові поруки в прокуратурі, про бездіяльність  від місцевого рівня до вищих щаблів влади.

Цікаво, що під час проведення мітингу під прокуратурою 10 березня, за інсайдерською інформацією, один із прокурорів не з’явився до Херсонського апеляційного суду, хоча саме прокуратура подала позов. Справа стосувалась  ексреєстратора Мустафаєва, який заявив журналістам про тиск і погрози на його адресу через реєстраційні дії з повернення корпоративних прав законним власникам  «КПД-5С».

Зазначимо, «СтопКор» розповідав про бездіяльність херсонських правоохоронних органів в розслідуванні резонансної справи рейдерського захоплення ВАТ «Херсонбуд». За результатами журналістського розслідування з’ясувалось, що за рейдерством стоїть група осіб на чолі з ексмером Херсона Володимиром Сальдом.

СтопКор

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Херсон Week: новини Херсонської областi
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: